סגנית אלופת העולם לינוי אשרם פתחה היום (שני) את אליפות העולם בהתעמלות אמנותית בבאקו שבאזרבייג’אן, עם הופעה ראשונה במוקדמות תרגיל הכדור, בו היא קיבלה ציון של 21.250 נקודות, למרות שהפילה את הכדור בתחילת התרגיל ויצאה מהרצף שלו.

כמו כן, ניקול זליקמן שמשתתפת גם היא בתחרות, סיפקה הופעה טובה עם 21.250 נקודות. התחרות עדיין לא הסתיימה, כך שהמיקום הסופי של השתיים במכשיר הזה טרם נקבע. זליקמן תהיה לפני לינוי בדירוג, בגלל שהביצוע שלה היה טוב יותר על פי בסיס הניקוד.

ניקול זליקמן (צילום: עמית שיסל, באקו)ניקול זליקמן (צילום: עמית שיסל, באקו)

בתרגיל הכדור, זליקמן מדורגת במקום השלישי אחרי יום התחרויות הראשון ואשרם רביעית. מחר יתקיים סיבוב נוסף של מתעמלות, ולאחריו 8 הטובות ביותר בדירוג יגיעו לגמר.

בהמשך השתיים יתחרו גם בתרגיל החישוק, כאשר מיד לאחר מכן יתקיימו בזה אחר זה הגמרים בכדור ובחישוק, אליהם יעפילו שמונה המתעמלות הטובות ביותר בכל תרגיל.

ניקול זליקמן (צילום: עמית שיסל, באקו)ניקול זליקמן (צילום: עמית שיסל, באקו)

הציונים במוקדמות חשובים, שכן שלושת הציונים הטובים ביותר שכל מתעמלת עשתה בארבעת המכשירים ייכנסו לציון משוכלל אחד שיקבע האם היא תעלה לגמר הקרב רב, אליו ייכנסו רק 24 המתעמלות הטובות ביותר בעולם. יש לציין, כי על מנת להבטיח את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו 2020, על המתעמלות בתחרות האישית לסיים בטופ 16 בתחרות.

לינוי אשרם (צילום: עמית שיסל, באקו)לינוי אשרם (צילום: עמית שיסל, באקו)