ההחלטה לדחות בשנה את המשחקים האולימפיים טוקיו 2020 משפיעה כמובן גם על המשלחת הישראלית שהייתה בעיצומן של ההכנות.

תגובת הוועד האולימפי בישראל: "אנו מברכים על ההחלטה וההכרזה הרשמית המשותפת של הוועד האולימפי הבינלאומי וממשלת יפן, על דחיית המשחקים האולימפיים שאמורים היו להיפתח בטוקיו ב-24 ביולי לקיץ 2020 לשנת 2021 בצל משבר הקורונה המתמשך ברחבי העולם. ספורטאי המשלחת האולימפית של ישראל חוו תקופת אי וודאות קשה ואנו מקווים שכבר בימים הקרובים תהיה הודעה רשמית על המועד החדש שייקבע, על מנת שניתן יהיה לסמן את המטרות החדשות בבירור".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
המתעמלים חזרו לאולם ברלין בווינגייט

"נפעל במהירות למפות את כל מישורי הפעולה הנדרשים על מנת להיערך למועד החדש שייקבע, בהיבטים הארגוניים והתקציביים מתוך מטרה ברורה להעמיד לרשות הספורטאים והספורטאיות שלנו והצוותים המקצועיים את מירב התנאים הנדרשים להכנה האופטימלית. למרות שהדחיה היא בלתי נמנעת, האכזבה היא קשה, אבל בספורט אכזבה היא חלק מהתהליך ומהדרך להצלחה. אנו בטוחים שספורטאי ישראל יצלחו את המשבר הזה ויוכיחו את חוסנם המנטלי כפי שהוכיחו כבר בעבר".

“לומדים את ההשלכות”

מנכ"ל הוועד פראלימפי, ניסים סספורטס, על ההחלטה לדחות את המשחקים: “אנחנו, בוועד הפראלימפי הישראלי, שמחים מאוד על ההחלטה הנכונה שהתקבלה היום בוועד הפראלימפי הבינלאומי.  השמירה על בריאותם של הספורטאים קודמת לכל. כרגע אנחנו לומדים את ההשלכות של החלטה זו ונתארגן בהתאם”.