המשחקים האולימפיים בטוקיו ב-2021 ייצאו לדרך ב-23 ביולי של אותה השנה, כך לפי דיווח ב”ניו יורק טיימס”. הוועד האולימפי הבינלאומי והמארגנים ביפן נכנעו ללחץ האיגודים השונים, הוועד המנהל והאתלטים לדחות את המשחקים שהיו אמורים להיפתח בעוד כארבעה חודשים ונמסר כי בשבועות הקרובים ייבחר התאריך החדש אולם כעת טוענים בדיווח בכלי התקשורת האמריקאי כי ההחלטה כבר התקבלה והיא אמורה להפוך לרשמית בקרוב מאוד. 

הוועד האולימפי הבינלאומי יכנס לצורך העניין ישיבת חירום עוד היום (ראשון) כדי לדון בהחלטה ולהפוך אותה לרשמית. דובר הארגון, מרק אדמס, מסר בנושא כי זוהי “ספקולציה” ולא הסכים להרחיב מעבר לכך. יחד עם זאת, הטיימס הוא אחד מכלי התקשורת האמינים ביותר בעולם ולפי הדיווח שלהם מסתמכים על אנשים החברים בוועדה המארגנת. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ספורטאי מכבי ישראל מודים לצוותי הרפואה

יש לציין כי ההחלטה לבחור בתאריך כמעט זהה למקורי (24.7.2020) היא לא מפתיעה. הניסיון לדחוס את המשחקים האולימפיים בתאריך אחר בתוך שנת הספורט העמוסה שצפויה ב-2021 היה בלתי אפשרי. זהו גם הזמן הטוב ביותר מבחינת אחת מזכייניות השידור המרכזיות של המשחקים האולימפיים, NBC, שתשלם מעל מיליארד דולר עבור הזכויות לשדר את התחרויות בארה”ב. 

המשמעות הנוספת היא שהמשחקים האולימפיים ישוחקו באחת התקופות החמות ביותר בטוקיו מה שגרם ללא מעט דאגות בקרב אנשי הספורט השונים עוד הרבה לפני כן ובמהלך כל ההכנות לטוקיו 2020. יש לציין כי אחרי שיוכרז תאריך הפתיחה הרשמי, יתחילו לעבוד בוועד על ארגון מחדש של התחרויות השונות אשר דרכן ניתן יהיה להבטיח קריטריון למשחקים.