היום (שלישי) הגיע לביקור במכון וינגייט שר התרבות והספורט חבר הכנסת חילי טרופר. השר ביקר יחד עם מנכ"ל מכון וינגייט שי אברהמי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, יושב ראש המועצה של המכון יקי אנוך ובעלי מקצוע נוספים במתחמי המכון וקיבל תדרוך אודות פעילות המכון בימי הקורונה ובאופן שוטף.

במהלך הסיור פגש השר החדש כמה מהספורטאיות והספורטאים, צפה באימונים והכיר את הצוות הפועל במקום. במהלך הביקור, הוצגה לטרופר תוכנית חמש-שנתית ובה דגשים על המשך פעילות המכון בעתיד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שר התרבות והספורט חילי טרופר בווינגייט
חילי טרופר במכון וינגייט (מערכת ONE)חילי טרופר במכון וינגייט (מערכת ONE)

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, סיפר: "שמחנו לארח את השר טרופר במתחם ולהציג לו את עשייתנו לצד הצבת מטרות משותפות להמשך הדרך הכוללים את קידום ספורטאי המכון, תחזוק המתקנים והכנת הסגלים לקראת אולימפיאדת טוקיו 2021”.

חילי טרופר עם אורי ששון (מכון וינגייט)חילי טרופר עם אורי ששון (מכון וינגייט)

עוד הוסיף: “אנו מלאי תקווה כי הסיור הנוכחי הוא הראשון מיני רבים מסוגו וכי שיתוף הפעולה בינינו יביא לקידום הספורט ההישגי בישראל, על הבמה הארצית והבינלאומית כאחד".

חילי טרופר ומירון חרותי (מכון וינגייט)חילי טרופר ומירון חרותי (מכון וינגייט)

בתוך כך, במהלך ביקורו הגיע השר טרופר לבריכת השחייה הלאומית במכון, בה התקיים באותה העת אימון נבחרת ישראל בשחייה. השר צפה בחלק מהאימון ואף שוחח עם שחיין הנבחרת מירון חרותי והתעניין במצב החזרה לאימונים. לאחר מכן שוחח גם עם יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון, עם מנכ"ל האיגוד אמיר טיטו ועם המאמן אהוד סגל.

חילי טרופר עם סימון דוידסון (באדיבות איגוד השחייה)חילי טרופר עם סימון דוידסון (באדיבות איגוד השחייה)

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון, מסר: "אנחנו שמחים לראות את השר מגיע לשטח, ובפרט כמובן לבריכה ולאימון הנבחרת. אנחנו מקווים לשיתוף פעולה פורה עמו בקדנציה הקרובה, כאשר בראש מעייננו בניית בריכות שישמשו את השחיינים ויאפשרו להם תנאי אימון טובים יותר. אנו מבינים כי זה לא יהיה פשוט בעקבות משבר הקורונה, אך כפי שציינתי בפני השר טרופר, יש לכך חשיבות עליונה וקבענו שניפגש ונדון בכך בהרחבה בהמשך".