תחושות של תסכול, לצד האושר – זה מה שהרגישו במשלחת הישראלית באליפות העולם בהתעמלות אמנותית בבאקו. לינוי אשרם אומנם זכתה הערב (שלישי) במדליית הכסף בתרגיל החישוק, אך נדמה כי קומבינת הציונים בענף לכאורה מנעה ממנה הישג גדול יותר. מדליית הזהב כבר הייתה בכיס של המתעמלת הבכירה של ישראל, אך ברגע האחרון השופטים העניקו מדליה למתעמלת אלמונית מרוסיה.

הדרמה הגדולה הייתה בסיום גמר תרגיל החישוק. ההופעה של דינה אברינה הרוסיה, אלופת העולם שנחשבת ליריבה הגדולה של אשרם, העניקה לה רק 23.350 נקודות. אשרם הובילה עליה עם ציון של 23.400 נקודות אחרי הופעה מצוינת שהציבה אותה במקום הראשון, כל זאת כאשר נותרה רק עוד מתעמלת אחת מרוסיה.

לינוי אשרם בתרגיל החישוק (עמית שיסל)לינוי אשרם בתרגיל החישוק (עמית שיסל)

אלא שברגע המכריע, יקטרינה זלצנבה, מתעמלת צעירה ואלמונית שלראשונה הופיעה במעמד הזה, סיימה תרגיל שלא התעלה לדרגת קושי גבוהה יותר מזו של אשרם – ולמרות זאת היא עקפה את הישראלית כאשר קיבלה ציון של 23.500 נקודות וזכתה בזהב ברגע האחרון. מדובר בהחלטה מוזרה מאוד של השופטים, שמנעו מאשרם לעמוד בראש הפודיום ולקחו ממנה את מדליית הזהב.

במשלחת הישראלית שמחו מהזכייה במדליית הכסף, אך לצד זאת הביעו אכזבה מכך שאשרם לא סיימה בראש הפודיום. “גנבו ללינוי את מדליית הזהב, אבל לצד זאת יש לנו סיפוק גדול מההופעה של המתעמלות הישראליות”, אמר גורם בכיר בענף הישראלי.

יו”ר איגוד ההתעמלות, כנרת צדף, מסרה בתגובה: “אנחנו שמחים בחלקנו ומודים על יום מוצלח, כמו כן מאמינים שהדרך והסבלנות שלנו תנצח”. מנהל הפועל ראשון לציון בהתעמלות ומנהלה האישי של לינוי אשרם, אופיר אבן, מסר: “לינוי עשתה היום תחרות מצוינת עד עכשיו. אנחנו מרוצים וגאים מהזכייה במדליות וממה שעשתה ומאחלים לה בהצלחה גם להמשך התחרות מחר”.

כנרת צדף (נעם מורנו)כנרת צדף (נעם מורנו)

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, מצאה זמן לברך את אשרם למרות תוצאות הבחירות הקרובות: "לינוי שלנו ממשיכה להוכיח שהיא חלק בלתי נפרד מהצמרת העולמית. כבוד גדול גם למתעמלת הצעירה, ניקול זליקמן, שהפגינה ביצועים כמעט מושלמים בתחרות מצוינת מבחינתה”.