למרות הנזקים הכלכליים שצפויים לכל ענפי הספורט בעקבות ההתפשטות הגלובלית של נגיף הקורונה, ויזה העולמית הודיעה היום (ראשון) כי תמשיך בהסכם החסות שלה עם מיוצגיה שהיה אמורה להיות לתקופת המשחקים האולימפיים והפראלימפיים, לשנה נוספת, המשמעות - היא תתמוך בספורטאיה גם באולימפיאדת טוקיו שתתקיים 2021.

בכך, ויזה תסייע בהקטנת ההפסדים שיגרום הקורונה עבור כל 96 הספורטאים שהיא מעניקה להם חסות ב-26 ענפי ספורט. מהזווית הישראלית זה בעיקר אומר ששגיא מוקי ימשיך לקבל חסות (הוא בין הבודדים בעולם שקיבלו הסכם כזה) וגם הספונסרים הודיעו לו שימשיכו איתו.

בין הספורטאים נמצאים גם המתעמלת סימון ביילס, כוכבת הכדורגל מייגן ראפינו וגם כוכב ריצת 800 המטרים דויד רודישה. ויזה הייתה לספונסר הראשון שמודיע למיוצגיו על התמיכה בהם חרף המשבר הגדול, בטח אחרי הדחייה של המשחקים האולימפיים בטוקיו לשנה הבאה.

נשיא החברה כריס קרטין הודיע: “בחרנו לעמוד מאחורי הסגל שלנו בקבוצת ויזה ומבטיחים שהם יידעו בדיוק שאנחנו מתכננים לעשות הכל ולהציע להם את הסכם החסות שלנו גם ב-2021. כולם עכשיו מתמודדים עם הפסקת האימונים ועם מה שקורה למשפחותיהם ואהוביהם, רצינו שלא יהיו להם שום דאגות”.

סימון ביילס (רויטרס)סימון ביילס (רויטרס)

עוד הוסיף: “אני מחזיק אצבעות מכל הסיבות, מעבר לקיום המשחקים האולימפיים שהם יתקיימו. תמיד העלינו את הטענה כי מדובר במשחקים אולימפיים חשובים במיוחד, אבל לאור הקורונה אני חושב שהדבר נכון אפילו פי 10”.

השחיין האולימפי הבריטי אדם פיטי ביקש להודות לחברת הענק: “אלו זמנים של חוסר ודאות עבור כולנו, אבל לדעת שוויזה תמשיך לתמוך בנו גם בימים הקשים הללו, הופכת את הדברים לקצת יותר קלים עבורנו”.