למרות הדיווחים הזרים מאמש שטוענים כי כל המשלחת האיראנית פרשה מאליפות העולם בג’ודו, סעיד מולאי הגיע לטוקיו והוא עדיין שוהה במתקני התחרות גם היום (שישי) - כך שייתכן כי נראה תפנית בעלילה ויריבו האיראני של שגיא מוקי אכן יופיע לתחרות שתיפתח ביום ראשון הקרוב.

מולאי, יריבו האיראני של שגיא מוקי שמתחרה מולו על המקום הראשון בדירוג העולמי, שוהה כעת ביפן - וזאת בניגוד למוחמד מוחמדי שפרש מהתחרות ואפילו לא עזב את מולדתו. מוחמדי, שחשש ממפגש מול טוהר בוטבול בקטגוריית משקל של עד 73 ק”ג, טען כי יש לו לכאורה “בעיות בוויזה”, אך לפי ההערכות האיראנים לא הרשו לו לצאת לתחרות עקב החשש כי ההגרלה תוביל למפגש ביניהם כבר בשלב מוקדם של התחרות.

סעיד מולאי (רויטרס)סעיד מולאי (רויטרס)

נכון למועד פרסום הידיעה, באיראן דווח רק על פרישתו של מוחמדי ולא נרשם כל אזכור לגבי האפשרות שסעיד מולאי יפרוש גם כן. כמו כן, בניגוד למוחמדי שפרסם הצהרה על פרישתו מאליפות העולם ברשתות החברתיות, מולאי עדיין לא עשה זאת מאז שהגיע ליפן ולכן גוברות ההערכות שהוא דווקא עשוי להשתתף בתחרות. 

מחר תתקיים ההגרלה ולאחריה ניתן יהיה לדעת האם מולאי אכן נמצא ברשימות או לא. גם אם יתחרה באליפות העולם, הוא יוכל לפגוש את שגיא מוקי רק בקרב על מדליה, כך שקיים סיכוי שהוא אכן יופיע. בכל אופן, נכון לעכשיו לא ברור האם סעיד מולאי אכן יתחרה בטוקיו, אבל לא מן הנמנע שהוא יעלה על המזרן וינסה להגן על תוארו כאלוף העולם במשקל של עד 81 ק”ג.