בימי משבר הקורונה, לספורטאים יש כח השפעה עצום על הציבור ועל קהל המעריצים, גם אם הם לא מודעים לכך. אריק זאבי, המדליסט האולימפי וג’ודאי העבר, החליט לנצל את המצב ולכתוב מונולוג מאוד חיובי שמוצא יתרונות קטנים שהמשבר “יצר”, ופרסם אותו בחשבון האינסטגרם האישי שלו.

זאבי כתב: “במבט לאחור, מאז שפרשתי יצא לי הרבה פעמים לחשוב על קריירת הג׳ודו שלי, וכל פעם משהו אחר צף. לצד רגעים משמחים ומרגשים, צפו הרבה רגעי שפל ומשבר. במבט לאחור הצלחתי להבין איפה טעיתי ומה הייתי צריך לעשות אחרת. לפעמים היה מדובר בדברים כל כך פשוטים, שאני לא מבין איך לא שמתי לב אליהם בזמן אמת”.

אריק זאבי (אורן בן חקון)אריק זאבי (אורן בן חקון)

“כנראה, מפני שהחיים שלי נעו בקצב מטורף, דבר רדף דבר, תחרות, פציעה, מחנה אימון והייתי מרוכז בעיקר בלעמוד בקצב ולנסות להשיג את המטרות שעמדו בפניי, לא מצאתי את הזמן לעצור רגע ולעשות עם עצמי חשבון נפש. לא ידעתי אז כמה זה חשוב. לדעתי גם יש דברים שאנחנו פשוט לא מסוגלים לראות תוך כדי תנועה, כי אנחנו כל כך מרוכזים במטרה ומעורבים מידי ריגשית בתהליך”.

“אני כותב לכם את זה עכשיו כי הקורונה, שנחתה עלינו משום מקום, עשתה את מה שרובנו לא מצליחים לעשות במצב רגיל - לעצור הכל ולקחת פסק זמן. פתאום, תוך כדי המרוץ המטורף של החיים, ניתנה לנו האפשרות לעצור ולחשוב, להסתכל על עצמנו במבט לאחור, לבחון את דרכנו, לחשוב לאן אנחנו רוצים להגיע והאם מה שאנחנו עושים אכן מביא אותנו לשם. אנחנו יכולים אפילו להרשות לעצמנו לחשב מסלול מחדש”.

אריק זאבי מדבר (איתי כהן)אריק זאבי מדבר (איתי כהן)

“ההשבתה הארורה הזאת הביאה איתה גם ברכה קטנה. אני מרשה לעצמי להניח שכולנו היינו מעדיפים לוותר על פסק הזמן שנכפה עלינו, אבל מאחר והוא כבר כאן, אני חושב שחובה עלינו לנצל אותו עד תום ולבחון את החיים שלנו עד לרגע זה, לא בעיניים ביקורתיות חלילה, אלא כמו, לדוגמא, ספורטאי שפרש ומריץ את הקריירה שלו בהילוך איטי. תתפלאו לכמה תובנות תגיעו בדרך הזאת ואולי אפילו יום אחד תגלו שהקורונה הייתה נקודת מפנה משמעותית בחיים שלכם. שבת שלום, אריק”.