לפעמים חלומות מתגשמים. נבחרת הבייסבול של ישראל נמצאת בדרך הבטוחה להעפלה לאולימפיאדת טוקיו 2020 לאחר שגברה אמש (שישי) במשחק שנגמר בשעת לילה מאוחרת על נבחרת איטליה 2:8 בטורניר הקדם אולימפי שנערך בבולוניה ובפארמה שבאיטליה.

עם הניצחון עלתה הנבחרת למאזן 0:3 בטורניר, אחרי שניצחה בשני המשחקים הראשונים את ספרד, שלפני פחות משבוע ניצחה אותה בקרב על המקום השלישי באליפות אירופה, ואת הולנד, אלופת אירופה הטרייה מהטורניר שנערך רק לפני שבוע.

לאחר שני הניצחונות המרשימים פגשה הנבחרת את סגנית אלופת אירופה (שניצחה את הכחולים-לבנים בחצי גמר אליפות אירופה לפני כשבוע) ומארחת הטורניר הקדם-אולימפי, ונקלעה למשחק צמוד מאוד, כאשר לאחר שבעה אינינגים עמדה התוצאה על 2:2. אך התעלות ישראלית באינינג השמיני עם שש ריצות ישראליות בדרך ל-2:8 מדהים.

נבחרת ישראל בבייסבול (מרגו שוגרמן)נבחרת ישראל בבייסבול (מרגו שוגרמן)

אחרי שגברה על שלוש יריבותיה העיקריות בדרך למקום הראשון (רק הראשונה בטורניר הקדם אולימפי מקבלת כרטיס ישיר לאולימפיאדה) נותרו לנבחרת משחקים מול שתי הנבחרות החלשות בטורניר, לפחות על הנייר - צ’כיה ודרום אפריקה. ניצחון היום על צ’כיה יעניק לה את הכרטיס לאולימפיאדה ויגדיל מאוד את המשלחת הישראלית לאולימפיאדה, כך שתהיה ככל הנראה הגדולה ביותר אי פעם.

תהיה זו גם הפעם הראשונה מזה 44 שנים שנבחרת כדור ישראלית תשחק באולימפיאדה, דבר שקרה רק פעמיים בעבר, ב-1976 וב-1968, בשני המקרים עם נבחרת הכדורגל של ישראל. נבחרות אחרות - כדורסל, כדורעף, כדוריד וכו’, מעולם לא הגיעו לאולימפיאדה.

רגע לפני חבטה במשחק מול איטליה (מרגו שוגרמן)רגע לפני חבטה במשחק מול איטליה (מרגו שוגרמן)

יש לציין שנבחרת ישראל מורכבת רובה ככולה מאמריקאים - חלקם כאלה שנולדו בישראל וחלקם אזרחים טריים, בנים להורים ישראלים, שקיבלו את אזרחותם ממש בחודשים האחרונים כדי לקחת חלק באליפות אירופה ובטורניר הקדם אולימפי. 

מנהל הנבחרת ונשיא התאחדות הבייסבול הישראלית פיטר קורץ אמר: “עשינו דברים גדולים בשלושת הימים האחרונים, והניצחון על הנבחרת האיטלקית החזקה היה הדובדבן שבקצפת עד עכשיו. ניצחנו את שלוש הנבחרות שניצחו אותנו באליפות אירופה האחרונה, אבל עדיין יש לנו עבודה לעשות ושום דבר לא בטוח בבייסבול. אז אנחנו עדיין לוקחים את זה משחק אחר משחק ומרכזים את האנרגיות שלנו על להישאר לפני היריבים שלנו”.