תחת גשם כבד שליווה את הנהגים, נערך סוף שבוע המרוצים השישי של אליפות ה-G1 Series, במסלול ואראנו די מלגרי שבצפון איטליה. כבר באימונים ביום שבת, פקד את המסלול באיטליה גשם שלא פסק. במהלך האימונים נרשמה מלחמה צמודה על הובלת טבלת הזמנים בין לוקה פיליפי, מיגל מאטוס וירין שטרן.

גם היום (ראשון) שטף את המסלול גשם עז ומקצה הדירוג היה קשה ביותר, כשכל הנהגים התקשו להחזיק את הרכב תחת שליטה גם בישורות. בסופו של המקצה מיגל מאטוס סיים במקום הראשון, כשלוקה פיליפי סיים שני בפער של 0.04 שניות, ירין שטרן הגיע אחריהם במקום השלישי. המרוץ הראשון של סוף השבוע בוטל עקב תנאים קיצוניים של ראות לקויה ומסלול מוצף שלא אפשרו להתחרות בצורה בטוחה.

המרוץ השני הוזנק מאוחר אחה"צ כשהגשם נחלש מעט, אך המסלול עדיין היה רטוב ביותר. מאטוס זינק בצורה טובה וישר פתח פער, שטרן ניסה להיכנס לעמדת תקיפה על המקום השני אך בהקפה השלישית הוא טעה בפנייה הראשונה, איבד זמן, אך מצליח לשמור על המקום השלישי. השלישייה הראשונה שמרה על הסדר עד לסיום המרוץ.

המרוץ הבא יתקיים בשבוע הבא במסלול ואיילונגה שבאיטליה ויהיה הסבב האחרון לעונת 2019, כאשר ירין ומיגל מאטוס נלחמים על תואר האליפות, עם פער של 8 נקודות בלבד לטובתו של הישראלי.