נהג המרוץ הישראלי ייבחן בקבוצת וויליאמס בשבוע הקרוב באבו דאבי. המבחן הוא צעד בעל חשיבות עליונה עבור הישראלי בדרך לפסגת הספורט המוטורי העולמי

רגע היסטורי בספורט המוטורי הישראלי. קבוצת וויליאמס הבריטית, המתמודדת באליפות העולם בפורמולה 1, הודיעה היום (שבת), על זימונו של רוי ניסני ,למבחני סוף העונה שיתקיימו בימים שלישי ורביעי הקרובים, יומיים לאחר המרוץ האחרון של העונה. 

בעקבות הקשר עם וויליאמס, ניסני הצטרף בחודש האחרון ליחידת הסימולטורים של הקבוצה הבריטית שם הוחלט על הזימון לאבו דאבי. רושם טוב במהלך המבחן יגביר את סיכויו של ניסני להצטרף למועדון היוקרתי של נהגי הפורמולה 1 בעולם. ניסני (24), שהחמיץ את העונה הנוכחית בגלל פציעה בידו, עובדה שמנעה ממנו להתחרות במשך ארבעה חודשים, חזר לאחרונה לאימונים אינטנסיביים.

ניסני אמר לאתר הרשמי של קבוצת וויליאמס: “אני נרגש להיבחן עבור הקבוצה באבו דאבי. זה צעד חשוב עבורי לבנות את הניסיון שלי על המסלול במכונית פורמולה 1, ואני מקווה שאצליח להרשים את הקבוצה”.

רוי ניסני (Malcom Griffiths/FIA Formula 2) (מערכת ONE)רוי ניסני (Malcom Griffiths/FIA Formula 2) (מערכת ONE)

הנהג הישראלי שהתחיל את דרכו במרוצי הפורמולה בגיל 14 וכבר ב 2014 עבר טסט מוצלח בפורמולה 1 עם קבוצת Sauber F1 השוויצרית, הגיע לשיאו בשתי עונות מוצלחות במיוחד באליפות העולם בפורמולה V8 3.5 ליטר, כשעמד על הפודיום 13 פעמים, כשהוא מזנק שבע פעמים מעמדת ה-Pole Position . בין הישגיו של ניסני, שני ניצחונות רצופים במסלול סילברסטון בבריטניה, זכייה נוספת במסלול מונזה באיטליה, כמו גם בפול ריקרד בצרפת ובחרז בספרד. בעונת 2018 ניסני התחרה באליפות פורמולה 2 וכאמור את עונת 2019 החמיץ בשל פציעה.

לואיס המילטון חוגג זכייה בפורמולה 1 (רויטרס)לואיס המילטון חוגג זכייה בפורמולה 1 (רויטרס)

קבוצת וויליאמס הוקמה בשנת 1977 על ידי סר פרנק וויליאמס, והמהנדס סר פטריק הד. אף על פי ששתי העונות האחרונות היו פחות מוצלחות מקצועית, וויליאמס היא אחת הקבוצות הבכירות ביותר בהיסטוריה של פורמולה 1 לאחר שזכתה בתשע אליפויות יצרנים ובשבע אליפויות נהגים מאז הקמתה. רשימת הנהגים המפורסמים בקבוצה כוללת את: קייק רוסברג מפינלנד, נייג'ל מנסל, דיימון היל וג'נסון בוטון הבריטים, נלסון פיקה ואיירטון סנה הברזילאיים, הצרפתי אלן פרוסט והקנדי ז'אק וילנייב.