השפעות וירוס הקורונה על עולם הספורט ממשיכות להיות מורגשות והיום (רביעי) הוחלט באופן רשמי כי מרוץ הפורמולה 1 שאמור היה להיערך בשנגחאי ב-19 באפריל נדחה ולא ייערך בתאריך המתוכנן.

בפורמולה 1 הוציאו הודעה רשמית לפיה: “בשל חשש מתמשך לגבי הבריאות ואחרי שארגון הבריאות העולמי הכריז על וירוס הקורונה שמצב חירום גלובלי, פורמולה 1, יחד עם ההתאחדות המוטורית העולמית, החליטו במשותף לקבל את הבקשה לדחות את המרוץ כדי להבטיח את הבריאות והבטיחות של אנשי הצוות, המתחרים והאוהדים.

“פורמולה 1 וההתאחדות המוטורית ימשיכו לעבוד בצמוד לקבוצות, למנהלי המרוץ ולרשויות המקומיות כדי לבחון את המצב ככל שהוא מתקדם, וכל הצדדים יבחנו את ההתכנות של תאריכים אלטרנטיביים אפשריים לקיום המרוץ בהמשך השנה, אם המצב ישתפר.

“הגראנד פרי הסיני תמיד היה חלק חשוב מאוד מלוח השנה של הפורמולה 1 והאוהדים שם תמיד מדהימים. כולנו מצפים להתחרות בסין ברגע שזה יתאפשר ומאחלים לכולם במדינה את הטוב ביותר בתקופה הקשה הזו”.

עם זאת, יש לציין כי בהתחשב בלוח הזמנים הצפוף של מרוצי הפורמולה 1 ובעלויות הגבוהות של העברת אנשי הצוות וכל הרכבים, ייתכן כי יהיה קשה למצוא תאריך חלופי וכבר עלו השערות לפיהן בשנה הקרובה לא ייערך כלל מרוץ בסין, והעונה תכלול מרוץ אחד פחות.