זה היה אחד מהגמרים האיכותיים ביותר שראינו בטורניר גראנד סלאם בוודאי בשנים האחרונות, אך לבסוף נזכור ממנו בעיקר דבר אחד – נובאק ג’וקוביץ’, שאפילו לא עשה טורניר הכנה לקראת ווימבלדון, ממש לא מתכוון להישאר מאחורי שתי האגדות לעוד הרבה זמן. הג’וקר הסרבי גבר בתום מותחן אדיר ובלתי נשכח על רוג’ר פדרר, שגם שלושה שבועות לפני יום הולדת 38 (!!) הוכיח שיש לו עוד הרבה מה לתת.

זה היה קרב עם רמה יוצאת דופן, דרמה אדירה ואופי מרהיב של שני הכוכבים, אבל כמובן בראש ובראשונה של המדורג הראשון בעולם, שאמנם זכה הפעם להגרלה קלה יחסית עד למעמד היוקרתי מול השווייצרי הנפלא, אבל במאני-טיים הסרבי שוב הוכיח שכרגע, וככל הנראה גם בשנים הקרובות הוא פשוט גדול מכולם.

נובאק ג'וקוביץ' חוגג (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' חוגג (רויטרס)

יש תחושה שנולה תמיד תחת הצל של שני הענקים ולא מקבל את הקרדיט הראוי. לרוע מזלו, הסרבי הגיע לדור בו נמצאות שתי האגדות ובלעדיהם, הוא ללא ספק כבר עם יותר מ-20 תארי גראנד סלאם, אך גם איתם נראה שהראשון בעולם בדרך הבטוחה לעבור לפחות מהם. רפאל נדאל משחק היטב, אבל הוא כבר לא צעיר (33) ובונה בעיקר על “הבאנקר” שלו בפיליפ שאטרייה שבצרפת ואילו פדרר שעדיין עושה קסמים כבר נושק ל-38, אך קשה להעריך אם ייקח עוד תואר גראנד סלאם נוסף, בייחוד לאור הכושר המפחיד של נולה והמרשים של הספרדי.

בסופו של יום, השווייצרי והשור ממיורקה יוצאים מהטורניר היוקרתי עם תחושת פיספוס אדירה, כי גם הם יודעים שזה היה צומת קריטי במיוחד על שיאן התארים. נדאל (18 מייג’ור) לא הצליח להיצמד לפנומן השווייצרי (20) ואילו האחרון שהוא ללא ספק הגדול בכל הזמנים (אלא אם נולה יוכיח אחרת בשנים הקרובות) יכול היה לפתוח פער משמעותי מאוד מהדולקים אחריו ולקבוע חד משמעית שממש אבל ממש אין לו מתחרים.

רוג'ר פדרר (רויטרס)רוג'ר פדרר (רויטרס)

נחזור לנולה, אז נכון אפשר פחות להתחבר לסגנון שלו בוודאי בהשוואה לשווייצרי הקלאסי, אך ראוי להעריך את האופי את האדיר שלו, קור הרוח וכמובן את היכולת המדהימה – חבטות ההחזרה המדהימות, הידיים הטובות ליד הרשת, קריאת המשחק והאקרובטיות היוצאת מן הכלל שמעניקה לו יתרון פיזי על כל יריב. כחובב טניס (שאוהד את נדאל אגב) רק אפשר להודות על משחקים כאלה וליהנות מכל רגע בתקווה שהשלושה יישארו עם המחבט ביד לפחות לעוד כמה שנים.

הכתוב הוא טור דעה.