אריק זאבי, המדליסט האולימפי, סגן אלוף העולם ואלוף אירופה 4 פעמים בעבר בג’ודו, התמנה היום (רביעי) רשמית לתפקיד יושב ראש המכביה ה-21. בכך יהפוך זאבי לספורטאי האולימפי הראשון שמחזיק בתפקיד יו״ר המכביה, שהינו תפקיד התנדבותי.

הפנייה לזאבי בבקשה להתמנות לתפקיד היוקרתי נעשתה ע"י יו"ר מכבי תנועה עולמית אמיר פלד, לאחר שניצב (בדימוס) אילן פרנקו ביקש לסיים את תפקידו. לאחר מספר פגישות נוספות ובדיקות מטעמו של זאבי הוא החזיר תשובה חיובית, וציין כי הוא שמח ונרגש להיענות לאתגר.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אריק זאבי התמנה ליו"ר המכביה ה-21

לזאבי ולצוות המכביה, שצפויה להיות הגדולה והמרשימה ביותר מבחינת כמות ספורטאים וענפי ספורט, ניתנה הזדמנות להתארגנות לשנה נוספת – שכן המכביה שתוכננה להתקיים בקיץ 2021 נדחתה לאחרונה בשנה בשל מגיפת הקורונה, ליולי 2022, כתוצאה ישירה גם מדחיית האולימפיאדה בשנה.

אמיר פלד אמר: "ההחלטה למנות את אריק זאבי כיו"ר המכביה הינה החלטה ערכית המבססת את המכביה כאירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם אחרי האולימפיאדה והאוניברסיאדה. אריק, כמדליסט אולימפי, יהיה אחראי על ארגון אירוע עצום והערכים המוספים שלו בתחום הספורט יוסיפו להצלחתו ויתחברו לחזון מכבי תנועה עולמית הנחשבת היום לתנועה הציונית, חינוכית ספורטיבית הגדולה ביותר בעולם היהודי".

אריק זאבי (הדר ואן קולא, מכבי תנועה עולמית)אריק זאבי (הדר ואן קולא, מכבי תנועה עולמית)

זאבי הנרגש טען: "אני נרגש ושמח על האתגר הגדול שניצב בפניי כיושב ראש המכביה ה-21. המכביה איננה זרה לי ולקחתי בה חלק כספורטאי, נושא הלפיד וכחבר הנהלת מכבי תנועה עולמית. הוועד המארגן של המכביה ואנוכי נפעל ביתר שאת על מנת להביא ארצה מספר שיא של ספורטאים יהודים מהעולם, וכמובן את הספורטאים המובילים לאותה עת. אני משוכנע כי שותפים נוספים יחברו אלינו על מנת שנוכל לממש את תוכנית העבודה ולהפוך את המכביה ה-21 לחוויה ספורטיבית ותרבותית בלתי נשכחת. אני אקדיש את הזמן הקרוב על מנת ללמוד את התפקיד כדי שאוכל לתרום בצורה המיטבית".