ליגיונר רביעי בגרמניה – שניר נציה, פיבוט נבחרת ישראל ומכבי ראשל"צ, חתם וישחק ב-3 העונות הבאות בגרוסוולשטאדט. היעד הבא שלו הוא מועדון עם מסורת והיסטוריה מפוארת, שהיה על סף חזרה לליגה השנייה, עד שמשבר הקורונה עצר את הפעילות. מועדון שבו שיחקו בעבר האחים חן וגיל פומרנץ.
 
נציה (20.5, 2 מטר) היה תחת מעקב של המנהל המקצועי של גרוסוולשטאדט, מאז השתתף בפרויקט נבחרת הנוער בגרמניה לפני שלוש שנים. אז, המנהל המקצועי שימש כמאמן קבוצת הנוער של גומרסבאך, ששיחקה בליגה הבכירה, אבל הדברים לא הסתדרו גם בעקבות שירותו הצבאי.

לפני כחודשיים, נציה הגיע לגרמניה מלווה בבן הדוד ערן רום, שייצג אותו, וערך שבוע של התרשמות בשני מועדונים – גומרסבאך וגרוסוולשטאדט, כשברקע גם רימפאר מליגת המשנה (המועדון שבו ישחק יונתן דיין בעונה הבאה) הביע את התעניינות. נציה בחר בגרוסוולשטאדט - מועדון עם עבר מפואר ביותר - שכולל בין היתר שתי זכיות בגביע אירופה לאלופות, 6 אליפויות גרמניה ו-4 גביעי מדינה בגרמניה. הסיכום הושג כבר לפני מספר שבועות ולאחר מכן הגיעה החתימה.

שניר נציה בנבחרת ישראל (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)שניר נציה בנבחרת ישראל (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

"זה כיף ש-4 ישראלים ישחקו בגרמניה, וההשתלבות שלהם מעניקה לי השראה. מקווה שיום אחד ניפגש ונשחק יחד או אחד נגד השני ברמות הגבוהות של הבונדסליגה" מבהיר נציה ומסביר את הבחירה בגרוסוולשטאדט. "הרגיש לי שהם הכי רוצים שאגיע אליהם. התנאים של המועדון נראו מקצועיים מאוד. ניהלנו שיחות עם הצוות המקצועי והניהולי, והם הבהירו לי איך הם רואים את מסלול ההתפתחות שלי. המטרה היא שאעזור לקבוצה והם יעזרו לי כולל בקידום להגיע לרמות היותר גבוהות – בבונדסליגה הגרמנית".
נציה הוסיף: "אני שמח מאוד על הבחירה. לא רציתי לדחות את המעבר, וזה הרגע הנכון מבחינתי לעשות אותו. העונה הראשונה מבחינתי היא שנת הסתגלות לא רק מקצועית, אלא להתחבר לתרבות ולמנטליות. אני מתכוון לעבוד קשה ובצניעות, ומשם לטפס. יצא לי לדבר עם גיל פומרנץ. זה מועדון עם מסורת גדולה, עם קהל חם, מקום יפה שהותיר רושם טוב, ובכלל היה כיף לשמוע את המחמאות שהם הרעיפו על הפומרנצים. אני בא כדי להמשיך את המסורת של חן וגיל".