האיגוד האירופי בכדוריד הודיע כצפוי בשבוע שעבר, שמשחקי השלב השני במוקדמות אליפות העולם במצרים 2021, שתוכננו להיערך בחודש אפריל - נדחים (משחקי נבחרת ישראל מול לטביה תוכננו להתקיים ב-16 וב-19 בחודש הבא). אמש (בין רביעי לחמישי), האיגוד האירופי פרסם לוח זמנים אופציונלי לחידוש התחרויות, בהנחה שמשבר הקורונה יידעך עד אז ויאפשר קיום של משחקים/אליפויות.

בלוח הזמנים הזה, משחקי מוקדמות אליפות העולם צפויים להיערך ב-17/18 ביוני (המשחק הראשון בת"א) והגומלין ב-20/21 ביוני (בלטביה). אם הנבחרת תעפיל לשלב השלישי האפשרות המוצעת שהמשחקים מול פורטוגל יתקיימו בסוף יוני ובתחילת יולי.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ראקיטיץ' התעלל בפפה, 1:2 לסביליה על ריאל

מועד נוסף שנוגע לכדוריד הישראלי ולנבחרת העתודה הוא אליפות אירופה עד גיל 20 שתוכננה להיערך בתחילת חודש יולי באוסטריה ובאיטליה, אבל על פי לוח הזמנים החדש היא תידחה כאשר התאריכים המיועדים הם בין ה-13 ל-23 באוגוסט. משחקי היורו עד גיל 18, שבהם תשתתף נבחרת הנוער, צפויים להיערך כמתוכנן בחודש אוגוסט בסלובניה.

בנוסף לכך, יש שינוי מועדים, בהם של הפיינל פור של ליגת האלופות שמתוכנן להיערך בקלן שבגרמניה. התאריכים המקוריים שנקבעו היו ה-30-31 במאי, והם כבר הוזזו ל-22-23 באוגוסט. כמובן שכל המועדים הם תאורטיים בשלב זה בהתייחס להתפשטות/בלימת המגפה העולמית.
"המצב הנוכחי לא מאפשר לשחק כדוריד בשבועות הבאים. זה מעבר לכל תחום מחשבה", אמר נשיא ה-EHF מיכאל וידרר. "אנחנו מודעים לכך שיישום תרחיש זה תלוי בהתפתחות המצב הקשור בהתפשטות הנגיף, וההחלטות הממשלתיות הקשורות אליו. האיגוד האירופי יהיה גמיש ביותר ומוכן להסתגל במידה שיהיה צורך בכך. אנחנו לא רוצים ליצור רושם שדוחפים את לוח התחרויות. להיפך, עלינו לוודא שאחרי המשבר המצב הספורטיבי יהיה ברור ובמקביל תתאפשר תוכנית ריאלית שתוצג במקרה של שיפור במצב".

איגוד הכדוריד הקפיא את פעילות הליגות בשלב הראשון עד לאמצע חודש אפריל, ומשם תילקח החלטה האם לנסות לחדש או לסיים את עונת המשחקים, כשברקע כמובן משחקי הנבחרות המתוכננים בקיץ. 

שניר נציה בנבחרת ישראל (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)שניר נציה בנבחרת ישראל (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)