מסע הרכש של הפועל אשדוד בכדוריד עולה מדרגה. היום (חמישי) הודיעה האלופה מהדרום על חזרתו של המקשר יותם טל לקדנציה שלישית במועדון. טל, ששיחק העונה בהפועל ראשל"צ, היה שותף לזכייה ההיסטורית של אשדוד באליפות המדינה בשנה שעברה, והוא משלים מהלך שכלל חתימות נוספות בימים האחרונים של המרכז ולדי קופמן ממכבי ראשל"צ, הפיבוט עומר גרא מהפועל ראשל"צ והקיצוני גיא קורדובה ששיחק בבני הרצליה. "אין מאושר, שמח ונרגש ממני לחזור למקום הכי חם בלב שלי, הפועל אשדוד", הבהיר טל.

בתוך כך, אשדוד ביצעה הארכת חוזה של שחקן משמעותי, ניבו לוי, מקשרה של נבחרת ישראל, שהיה מהמצטיינים בקבוצה העונה. מי שלא ימשיך בקבוצה הוא הפיבוט שי הרשקוביץ, שהודיע השבוע על פרישה ממשחק. התחושה בענף היא שאשדוד ורמת השרון מעמידות את עצמן כמועמדות מובילות להסתער על תואר האליפות, בעת שבהפועל ובמכבי ראשל"צ עדיין בשלבי בחינת האפשרויות ובהתארגנות ראשונה לקראת העונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מתחילים כבר לפנטז: הרונדו של בארסה חוזר

בינתיים, השתיים מאבדות שחקנים משמעותיים. אצל מכבי, שניר נציה עוזב וישחק בבונדסליגה השנייה בגרמניה במדי גרוסוולשטאדט, וכזכור יואב נאמן הודיע על פרישה וככל הנראה גם יוליאן סטראט יפרוש.

ברמת השרון החתימו שלשום את עדן ג'ינג'י, מרכז נבחרת ישראל ושחקנה המצטיין של מ.כ חולון, וממשיכים לעבוד: קפטן נבחרת ישראל, דניאל שקלים, שמשמש גם כקפטן הקבוצה, האריך את חוזהו במועדון. ברמת השרון יעשו ניסיון להחתים את שוערה המצטיין של אשדוד, טומיסלאב סטויקוביץ' הסרבי, במהלך שעשוי להיות משמעותי במאזן הכוחות בין השתיים.

יואב נאמן (נעם מורנו)יואב נאמן (נעם מורנו)

סטויקוביץ' היה ה-MVP של גמר הפליאוף בעונה שעברה, והיה השחקן המצטיין באשדוד במרבית שלבי העונה. שמות נוספים שנקשרים כמועמדים לרמה"ש הם של שני הקיצונים של נבחרת ישראל, טל הרשקוביץ (אשדוד) ועמית סטלמן (מכבי ראשל"צ). מנגד, ההערכות הן שעמית גל, הקיצוני הוותיק, עשוי לשוב לקבוצת נעוריו - הפועל קרית אונו. 

בתוך כך, ב-1 ביוני תיערך ישיבת הנהלת איגוד הכדוריד בה יעלו לאישור המלצות הוועדה המקצועית והצעות נוספות, ובה צפויה להתקבל סופית ההחלטה לסיים את עונת המשחקים הנוכחית, האם להכריז על אלופות, עולות/יורדות, מבנה הליגה, וכמובן גם על מספר הזרים שיוכלו להירשם בליגת ווינר ובליגת הנשים.

טומיסלב סטויקוביץ', שוערה של הפועל אשדוד (גבי אלאלוף)טומיסלב סטויקוביץ', שוערה של הפועל אשדוד (גבי אלאלוף)