חן הימלפרב מונה בשבוע שעבר לתפקיד מאמן נבחרת ישראל בכדורעף נשים והעניק ראיון לאתר איגוד הכדורעף בו סיפר על תחילת דרכו בענף, על התוכניות לעתיד ועוד. “התחלתי לשחק בגיל 8 כדורגל בהפועל כפר סבא עד ששברתי את רגלי. לאחר השיקום, אחותי ששיחקה כדורעף בהפועל כפר סבא, ביקשה ממני להגיע למשחקים כדי להביא כדורים, "מגלגל". וכך, עם הזמן, התחלתי להתחבר למשחק ולאחר תקופה הצטרפתי לאימונים סדירים בקבוצה. עברתי את כל המסלול בכדורעף - מקבוצות הילדים והנוער ועד הנבחרות והקבוצה הבוגרת. רוב הקרירה שיחקתי בהפועל כפר סבא, וכמה עונות בארזים רעננה ורמת השרון”.

“בעונת 2009/10, בהתרגשות גדולה, קיבלתי את משרת המאמן הראשי של הפועל כפר סבא נשים, וזו הייתה למעשה הפעם הראשונה שבה מוניתי לתפקיד של מאמן ראשי. במועדון המפואר הזה אימנתי במשך כ-10 שנים, בהן זכינו בשלוש אליפויות ובשלושה גביעי מדינה, והשתתפנו בעשרות משחקים בין לאומיים במפעלים האירופים, כאשר ההישג הגדול היה רבע הגמר בגביע האתגר”, אמר.

חן הימלפרב וגלית דבש (נעם מורנו)חן הימלפרב וגלית דבש (נעם מורנו)

עוד מהימלפרב: “במשך שנים רבות התעשרתי בידע מקצועי רב דרך היותי עוזר מאמן בנבחרות וכמובן דרך מאות משחקי ליגה ומשחקים בגביעי אירופה השונים. המתנתי בסבלנות רבה ברמה האישית לזמן הנכון מבחינתי, ולהחלטה המקצועית של איגוד הכדורעף. אני שמח מאוד על הגשמת החלום. זו התרגשות שקשה לתאר במילים, במיוחד כשחגגתי יום הולדת בסמוך לחתימת ההסכם”.

“תפקיד המאמן הראשי של נבחרת ישראל לנשים מציב בפני אחריות גדולה ומורכבת. הנבחרת היא חלון הראווה של הענף, וכולי תקווה שהמסע המשותף שלי כמאמן בשיתוף השחקניות והצוות המקצועי יוביל להישגים מכובדים, מחויבות, שמחה ותשוקה​​​. בימים אלו אנחנו בונים את תוכנית האימונים שתכלול כחמישה-שישה אימונים שבועיים. לאחר פסק הזמן עקב מגפת הקורונה, נחבר את כל הנבחרת לתוכנית עבודה מסודרת וקבועה במקביל לגיבוש הקבוצתי שתקופה ארוכה לא היה קיים”.

“אני מאוד שמח שיש לנו שחקניות שמשחקות בחו"ל כמו קטרינה זילברמן (צ'כיה) פולינה מליק (פינלנד) ושחקניות שמשחקות במכללות בארה"ב כמו אלה סעדה, טלי מרמן, ואביטל ז'לובה. הן רוכשות ניסיון בין לאומי שבטוח יעזור לנבחרת. אנחנו נרכז ונגבש את השחקניות הטובות ביותר על מנת להפיק את המקסימום במוקדמות אליפות אירופה. ​​אלו באמת שחקניות מדהימות שמהוות מודל לחיקוי, ואין ספק שאנו חייבים להמשיך את המסורת הזו. הדרך חייבת להתחיל באיתור שחקניות צעירות מוכשרות ולעטוף אותן במעטפת מקצועית הכוללת בנוסף אופק עתידי בפן המקצועי והכלכלי. חשוב להגשים להן חלום דרך אהבת המשחק ושאיפה להישגיות. יש לנו בענף מאמנים נהדרים ומלאי תשוקה, שבתמיכת הקבוצות יוכלו לקדם דור עתידי של שחקניות”. סיכם.