ענפי הכדוריד והכדורעף משלבים כוחות נגד ההחלטה של משרד התרבות והספורט להקצות 15 מיליון שקל לקבוצות הכדורגל והכדורסל שמטפחות שחקנים ישראלים צעירים. בשבוע שעבר נשמעו תלונות מצד האיגודים ואתמול (שלישי) הם שלחו מכתב משותף לשרה מירי רגב בו הם טוענים כי מדובר באפליה.

במכתב המשותף שהוציאו איגוד הכדוריד ואיגוד הכדורעף, הם למעשה פנו לשרה על מנת לקבל הבהרות. על פי המכתב, שהגיע לידי ONE, נכתב: “איגוד הכדוריד ואיגוד הכדורעף פונים בזאת כדי לקבל את התייחסות משרד הספורט לאי התמיכה בקידום השחקן הישראלי בענפי הכדוריד והכדורעף”. 

עוד נכתב בפנייה לרגב: “לאחר שקראנו את הודעת משרד הספורט בנוגע לקידום מעמד השחקן הישראלי בהעמדת תמיכה בסך 15 מיליון ש”ח לענפי הכדורסל והכדורגל, חשבנו לנכון שיהיה ראוי להבין מדוע המשרד פסח על שני הענפים אותם אנו מייצגים, והחליט להעצים דווקא את הענפים ‘העשירים והחזקים’ אשר בכל מקרה עומדות בפניהם היכולות לפתח את קבוצותיהם ואת השחקן הישראלי בהם. בליגות הכדוריד והכדורעף יש כמות זרים שפחותה באופן משמעותי לעומת ענפי הכדורסל והכדורגל. בליגות אלו מותר שיתוף של 3 זרים (מתוך 14 הרשומים בטופס משחק בכדורעף ו-16 בכדוריד) אשר מהווים אחוז נמוך יחסית לעומת ענפי הסל והרגל, ונותנים במה לשחקנים ישראלים”.

שרת הספורט מירי רגב (נעם מורנו)שרת הספורט מירי רגב (נעם מורנו)

כמו כן, האיגודים הללו ציינו כי “בהחלטת ‘ועדת שרעבי’ מישהו לכאורה עצם עיניים והתעלם מענפים שדווקא צמאים לתמיכה נוספת ולבטח בהעדפתם את השחקן הישראלי. ליגות הכדוריד והכדורעף אינן חדשות בנוף הספורט הישראלי, ומזה שנים משוחקות עם שחקנים זרים. ליגות אלו משודרות מידי שבוע בערוצי הספורט, כמו גם אירועי הנבחרות הלאומיות. תחושתנו היא שמדובר באפליה ובהפניית גב לשחקני ושחקניות ענפים אלו אשר רואים בבירור את תעדוף המדינה לשחקנים בענפי הסל והרגל”.

בסיום המכתב צוין: “אנו מבקשים את התייחסות המשרד לאפליה זו ומבקשים להיות חלק אינטגרלי מתוך אמות המידה שיוקצו לתמיכה זו. בנוסף קיבלנו את הסכמת חטיבת הספורט בהסתדרות, בראשותו של ניר אלון, על תמיכתה בבקשת ענפי הכדוריד והכדורעף להיות חלק מתקציב זה, מה גם ששחקני הנבחרות הבוגרות בשני הענפים מאוגדים תחת חטיבה זו, שחרטה על דגלה טיפול, קידום ותמיכה בשחקן הישראלי”.