מכבי חדרה ממשיכה להיות כוח מרכזי בליגת העל העונה, והערב (חמישי) היא עלתה, לפחות זמנית, למקום השני בטבלה, אחרי ניצחון חוץ 2:3 (23:25, 25:15, 19:25, 25:14, 12:15) על מכבי AOV אשדוד. לחדרה שתי נקודות יותר מלשלישית בטבלה, הפועל כפ"ס, אך גם שני משחקים עודפים. אשדוד נותרה במקום הרביעי. לפני המשחק התקיים טקס לכבודן של בנות אשכול, שהוזמנו למשחק. אביה של אחת השחקניות הכין פרח מפצמ"ר, כמתנה למארחות.
על המגרש, את המערכות, שניצחה אשדוד ניצחה בגדול, אבל חדרה התעלתה ברגעי המפתח והצליחה לחזור צפונה עם שתי נקודות יקרות. בכירת המתעלות הייתה אניה טופיקינה, שעם 23 נקודות (5 במערכת שובר השוויון), שכללו 6 אייסים ו-4 קיל בלוקס, סחפה את חדרה בהתקפה. היא נעזרה ב-20 נקודות של דיאנה ארצ'אה הקולומביאנית המצוינת. גל לנדר הוסיפה 10.
אשדוד מצדה, ירתה 18 אייסים (לעומת 12 של חדרה) וחסמה 16 פעמים (לעומת 9 קיל בלוקס של חדרה), אך הסטטיסטקה המרשימה לבדה לא עזרה לה לנצח. לנה שיינין סיימה עם 18 נקודות (3 קיל בלוקס ו-3 אייסים), כמו גם סאבה ת'אקה (18 נקודות, 7 קיל בלוקס, 4 אייסים). דרלין רמדין ומורן צור לוק הוסיפו 16 נקודות כ"א.
"אני גאה בשחקניות ושמח מאוד על הניצחון החשוב", אמר לאחר המשחק מאמן חדרה, עדי תדמור. "המשחק התאפיין בחוסר יציבות של שתי הקבוצות עם הרבה עליות וירידות. לשמחתי השכלנו להתעלות במערכה החמישית ולנצח את המשחק".