שלושה מתוך ארבעת משחקי המחזור התשיעי, שנועל את הסיבוב הראשון בליגת העל, התקיימו היום (שישי), והקבוצות יחדשו כוחות לפני שישובו למגרשים ב-6 בינואר. ק.ק תל אביב חוזרת הביתה עם חיוך אחרי ניצחון חוץ 2:3 בחיפה מול אלופת המדינה, בעוד מכבי AOV אשדוד, שמשנה את פניה בתקופה זו, ניצחה 1:3 את נצרת. מכבי רעננה רשמה ניצחון שני העונה עם 0:3 מול מכבי מוסינזון הוד השרון. מחר (18:00, אולם בר-לב בכפ"ס) יתקיים משחק העונה בין שתי מובילות הטבלה, הפועל עירוני קריית אתא והפועל כפ"ס.

מכבי חיפה - ק.ק תל אביב (25:23, 28:26, 23:25, 17:25, 15:11) 

הירוקות מפסידות בשובר השוויון זה השבוע השני ברציפות, ומסיימות את הסיבוב במקום השישי בליגה. ק.ק תל אביב שבמקום החמישי פתחה פער של 3 נקודות על פני חיפה עם ניצחון נהדר, אחרי שאיבדה יתרון 0:2 במערכות, אך לא נשברה והצליחה לצאת כשידה על העליונה.
נסיטה צ'בוטרוב הציגה משחק-על עם 25 נקודות לזכות ק.ק תל אביב, ולצדה בלטה בהתקפה ולנטינה וידוטו עם 24 (2 אייסים). 15 לליזה סיריך. בחיפה שוב סיפקה המצטרפת החדשה אולסיה שרבסקאיה את הסחורה עם 26 נקודות (2 אייסים ו-2 קיל בלוקס), ונעזרה בתוספת של 20 נקודות (6 קיל בלוקס) מנסטיה קרדוניס ו-19 (6 קיל בלוקס) מוורה קלימוביץ', שלא הספיקו.
"נצחון יפה וחשוב במשחק צמוד, מותח והפכפך", אמר בסיום רן גאון, מאמן ק.ק תל אביב. "משחק ההגנה שלנו עבד טוב היום ועשה סוף סוף את ההבדל עבורנו, וגם שמירה על התכנית הטקטית עזרה רבות. ירידת מתח בסיום המערכה השלישית ובתחילת הרביעית הובילו לאבדן המערכות. במערכה החמישית השחקניות עלו נחושות, שמו את הכל על המגרש עם אנרגיה חיובית ומדהימה, והכל התחבר עד לנצחון. יוצאים לפגרה עם טעם טוב". 

מכבי AOV אשדוד - מכבי בנות נצרת 1:3 (25:22, 10:25, 12:25, 16:25) 

ללא המוסרת סוריאנה פאצ'קו והמצליבה אני מולר שעזבו את הקבוצה, אשדוד יוצאת למנוחה בת שבועיים וחצי בתקווה לחזור ממנה מגובשת יותר ולהתמודד חזק בצמרת. הניצחון על נועלת הטבלה, אצלה בלטה אלין סיקיירה הברזילאית, שמתבררת כשחקנית רכש נפלאה, בטח לא מזיק לתחושה הטובה.
באשדוד, כרגיל, חלוקת נקודות מאוזנת בין שחקניות השישhhה. דנה כהן, שקבעה שיא אייסים עונתי בליגה עם 11, סיימה את המשחק עם 15 נקודות בסך הכל, בדיוק כמו מורן צור לוק (2 קיל בלוקס). לנצרת: סיקיירה עם 17 נקודות (2 אייסים). 
"היינו רחוקות מלהפגין את היכולת הרגילה שלנו", אמרה בסיום מורן צור לוק, והוסיפה: "אנחנו מסתגלות לשינויים בקבוצה, ומנסות דברים חדשים לקראת הסיבוב הבא. המטרה היא שניראה יותר טוב ונחזור רעננות וחדשות אחרי הפגרה". מאמנה אורי שפירא היה מרוצה מהתוצאה בסיום: "אנחנו מאוד שמחים שניצחנו. עלינו שאננים למערכה הראשונה וקיבלנו בראש בצדק. אני שמח שבמערכות הנוספות התאוששנו ושיחקנו כמו שאנחנו יכולים, והצלחנו להכריע את המשחק, ולצאת לחופשת חג המולד בראש נקי".

מ.כ מכבי רעננה - מכבי מוסינזון הוד השרון (24:26, 14:25, 9:25) 

עם דנה דמאיו בת ה-36, שעמדה לרשותו של המאמן ישראל אשר לראשונה העונה ורשמה 8 נקודות (2 אייסים), רעננה יוצאת לפגרה מעודדת עם ניצחון ליגה שני. הוד השרון, הלפני-אחרונה, תנסה להתחזק כדי להישאר בליגה במחזורים שנותרו.

דנה דמאיו (אלון חן)דנה דמאיו (אלון חן)

יאל בנימין הובילה את רעננה עם 13 נקודות (4 אייסים), לנה קוטחין הוסיפה 9 (4 קיל בלוקס ואייס) ואורן עובדיה פוקס 7 (3 קיל בלוקס ואייס). להוד השרון: ליהי לייזרוביץ', יעל שולמן ונועה גרושקו סיימו עם 5 נקודות כ"א.
ישראל אשר מאמן רעננה, אמר בסיום: "קודם כל, אנחנו שמחים שניצחנו בבית. המערכה הראשונה הייתה צמודה, וכל הכבוד להוד השרון שנלחמו והקשו עלינו את החיים. בנוסף, אני מאחל החלמה מהירה לשחקנית הוד השרון שנפצעה במשחק. לבנות שלנו כל הכבוד, כל הסגל שותף במשחק כולל הצעירות, והראינו קצת יותר מה אנחנו יודעים בכדורעף. יוצאים לפגרה עם אופטימיות לסיבוב השני".