המחזור ה-12 בליגת הכדורעף של ישראל שוחק הערב (שלישי), ובמוקד הפועל כפר סבא השלימה מהפך גדול בדרך ל-2:3 על מכבי תל אביב. בנוסף, מטה אשר/עכו רשמה ניצחון 11 ברציפות עם 0:3 על קריית אתא, המעפיל גברה על מ.ס עיילבום 2:3, ואשדוד גברה 0:3 על ק.ק. תל אביב לאחר פיטורי יבגני בורדיינקו.

הפועל כפר סבא - מכבי תל אביב (25:21, 21:25, 25:20, 22:25, 12:15)

בדיוק כמו בסיבוב הראשון מול התל אביבים, הירוקים של שגיא ברעם נחלצו מפיגור 2:1 במערכות כדי לחזור ולנצח במערכת שובר השוויון במשחק מותח במיוחד. הצהובים של תומר רוסיאנסקי יכולים להתעודד מיכולת קבוצתית טובה וממשחק אגרסיבי של סטס נביאדומסקי מול 350 הצופים בבר-לב.​​​​​​ מייקל צ'מוס, המצטיין במשחק, הוביל את כפ"ס עם 20 נקודות בדרך לניצחון.

מאמן הפועל כפ"ס שגיא ברעם: "המשחק לא התעלה לרמה גבוהה, עם מתח ועצבים משני צדי הרשת. אני חושב שברוב המשחק לא הצלחנו לפתח את הכדורעף הרגיל שלנו, וכאן הקרדיט למכבי ת"א שהתכוננו בצורה יוצאת מן הכלל מבחינה טקטית. למרות שפיגרנו כמעט בכל שלבי המשחק, השחקנים ידעו להעלות את הרמה במערכה החמישית, שהייתה חד-צדדית. יש לנו עוד הרבה מאוד עבודה כדי להשתפר ולעלות מדרגה או שתיים אם אנחנו רוצים להישאר במקום שאנחנו נמצאים בו. כל הכבוד למכבי, שנראית קבוצה אחרת מזו שפגשנו בסיבוב הראשון. הם עוד ידברו חזק במאבקי הצמרת השנה".

הפועל מטה אשר/עכו - הפועל עירוני קריית אתא 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)

ניצחון 11 ברצף לדאבליסטית מול 450 צופים באולם נעמן, שממשיכה להתרחק מהשנייה בטבלה הפועל כפ"ס. קריית אתא בשל ההפסד ירדה למקום הלפני אחרון. מאמן האדומים ונבחרת ישראל, נועם כץ, חילק את הדקות בין רבים משחקני הסגל, אך המצטיין היה סלבה בצ'קלה שהוביל את המטה עם 10 נקודות (2 קיל בלוקס ואייס).

"לא היה משחק גדול שלנו, אבל שיחקנו בסדר, מספיק טוב בשביל לנצח", אמר בסיום המשחק סבה דבש ממטה אשר/עכו. "הכי חשוב שלקחנו 3 נקודות, ושלאט לאט האנט נכנס לקבוצה ולמערכת. אני מקווה שעכשיו, כשאין לנו משחק בשבוע הבא, נעבוד חזק כדי להיכנס יותר לכושר ולשפר את התיאום איתו".

מטה אשר/עכו במהלך המשחק (צילום: אמיר ירחי)מטה אשר/עכו במהלך המשחק (צילום: אמיר ירחי)

הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר - מ.ס עיילבון 2:3 (26:28, 17:25, 25:22, 25:18, 16:18)

תוצאות של 2:3 במשחקי המעפיל הפכו להיות עניין שבשגרה. זוהי הפעם השישית (!) מתוך עשרה משחקים שבה מגיעה הקבוצה של זוהר בר נצר למערכה חמישית, ובכולם היא ניצחה. עוד עניין משוגע למדי שהפך לשגרתי אצל המעפיל הוא שבירת השיאים של ינרי בל, שהפעם חתם על 50 נקודות מדהימות, שיא עונתי, כמובן. לעיילבון היה זה הפסד רביעי ברציפות, שממשיך את הסיבוב השני הפחות-מוצלח של הקבוצה.

מאמן המעפיל/מנשה/עמק חפר זוהר בר נצר: "אנחנו חייבים להתגבר בקטע המנטלי בתור קבוצה, כי אנחנו כל פעם בועטים לעצמנו ברגל. היום המשחק היה צריך להיגמר 0:3 לנו. היה קצת בלאגן בין עיילבון לבין השופטים שלא אמור להוציא אותנו מריכוז אחרי שתי מערכות אבל זה קרה, הורדנו אנרגיה והחזרנו אותם למשחק. הדבר הטוב היחיד שאני לוקח מהמשחק הזה הוא שבסוף ניצחנו".

מכבי AOV אשדוד - ק.ק תל אביב 0:3 (15:25, 11:25, 12:25)

המארחת השיגה ניצחון ליגה שלישי העונה, כשעשתה זאת תחת מנהל הקבוצה אלכס בובריק, שעמד לראשונה על הקווים במקומו של יבגני בורדיינקו שפוטר. האשדודים מטפסים למקום השביעי אחרי זמן רב בו שהתה קרוב מדי לקו האדום. לעומת זאת, התל אביבים נותרו אחרונים בטבלה. המצטיין היה ליאור לוק שהפגיז 15 נקודות (5 אייסים ו-2 קיל בלוקס) לזכות אשדוד.

אלכס בובריק אמר בסיום: "זה ניצחון חשוב למורל הקבוצתי. אני שמח שהצלחנו לשתף גם שחקנים צעירים. עברנו שינויים רבים לאחרונה, ליאור לוק קפטן הקבוצה לקח פיקוד ונותן את הטון באימוני הקבוצה וזה נראה טוב. חשוב לנו להמשיך במגמה החיובית שמתגבשת בקבוצה, ואנחנו עם הראש לקראת המשחק בשבוע הבא נגד הוד השרון בבית".