ניצחון מרשים להפועל עירוני קריית אתא, שגברה הערב (חמישי) 2:3 על האלופה המכהנת על מכבי חיפה, אלופת ישראל המכהנת בכדורעף לנשים, זאת לאחר שהחבורה של גיא שמאי הצליחה לחזור מפיגור 2:0 במערכות באולם ברמת אלון והתבססה במקום השני בטבלה. 

הירוקות של קטיה פודולונסקי, שנותרו במקום החמישי בעקבות ההפסד, פתחו בצורה נהדרת את המשחק כאשר ניצחו 28:26 את המערכה הראשון ו-27:25 את המערכה השנייה והגיעה למרחק מערכה אחת בלבד מניצחון יקר. עם זאת, קריית אתא התעשתה כאשר ניצחה במערכה השלישית 23:25, השוותה עם 22:25 במערכה הרביעית ל-2:2 ובמערכה החמישית והמכרעת עמדה בלחץ והשלימה קאמבק וניצחון ענק עם 15:17.

ליה קסטרו הצטיינה עם 25 נקודות, כאשר סווטלנה שוונסקה הוסיפה גם היא 25 נקודות משלה, בעוד ז’וסארה סילבה הוסיפה 20 נקודות. מנגד, בשורות החיפאיות, אולסיה שרבסקאיה סיפקה 25 נקודות, דניאלה מוטושקוב תרמה 20 נקודות במשחק השיא שלה העונה ו-ורה קלימוביץ’ הוסיפה 16 נקודות משלה. 

מאמן קריית אתא, גיא שמאי, סיפר בסיום: “היה משחק טוב, עם הרבה דברים לא צפויים. אני ממש גאה בבנות שלי. היו להן עליות וירידות ביכולת, אבל הן תמיד הראו המון לחימה. הקבוצה הזו לא מוותרת, נשארת מאוד חיובית ומאוד מפרגנת. השתמשתי במשחק הזה בהרבה חילופים, וכולן היו מצוינות. ניסינו לעשות כמה דברים בחסימה שבמערכות שבהן ניצחנו עבדו יפה, ועוד כמה דברים בהגנה. באופן כללי שיחקנו עם עליות וירידות, אבל כל הזמן עם לב".
שחקנית מכבי חיפה, אורן אבוטבול, הוסיפה: "אנחנו לא תמיד מצליחות להחזיק את המומנטום, ולפעמים אנחנו קצת מתפרקות בסוף. זה כמה נקודות שהורסות לנו הכל, וזה מפתיע כל פעם מחדש. גם העייפות השפיעה, יש לנו כמה שחקניות שמאוד בולטות, שעושות הרבה עבודה על המגרש, וזה קשה לעשות את זה במשך חמש מערכות".