מפגש גביע המדינה על ראשות בית ב' היום (רביעי) הסתיים בניצחון 2:3 של הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר על הפועל כפר סבא בתום דרמה גדולה. בנוסף, הפועל מטה אשר עכו המשיכה לנצח גם בגביע, עילבון הפסידה למכבי תל אביב, אשדוד עקצה את הוד השרון והבטיחה לעצמה סיכוי לסיים במקום השני בבית.

בית א'

הפועל עירוני קריית אתא – הפועל מטה אשר/עכו 3:0 (19:25 ,23:25 ,14:25)

הפועל מטה אשר/עכו המשיכה לדהור גם בגביע והפעם עם עוד ניצחון חלק על קריית אתא. הדאבליסטית הגיע למשחק החוץ לאחר הניצחון במחזור הראשון במשחק החוזר על מכבי תל אביב בידיעה שניצחון יקרב אותה אל המקום הראשון בבית שיוביל למפגש מול המסיימת במקום השני בבית ב'. האדומים יארחו את עילבון במשחק שינעל את שלב הבתים. סלבה בצ'קלה, חוסם האמצע, הוביל את האדומים עם 17 נקודות, 4 חסימות ו-3 אייסים ועידו דויד אחריו עם 11 נקודות, בקריית אתא אילייה גולדרין עם 15 נקודות ו-3 חסימות.

מ.ס עילבון - מכבי תל אביב 3:1 (22:25, 12:25, 25:19, 27:29 )

המאצ’ אפ בין הקבוצות כבר סיפק הצגות העונה, עם ניצחון 2:3 לצהובים, וניצחון נגדי של 1:3 לעילבון לקראת סיום העונה הסדירה. השחקנים של תומר רוסיאנסקי, ששיחקו מול מטה אשר/עכו פעמיים בתחילת השבוע, עלו צפונה בפעם השלישית, הפעם למגרש הקשה של עילבון. הצהובים עשו את העבודה והבטיחו לעצמם ככל הנראה את המקום השני בבית. עילבון עם סיכוי קלוש להופעה בחצי הגמר. הקבוצה של סמעאן סמעאן צריכה לנצח את מטה אשר עכו בחוץ ולקוות לניצחון 3:2 של קריית אתא בהדר יוסף מול מכבי תל אביב.

בית ב'

מכבי AOV אשדוד - מכבי מוסינזון הוד השרון 3:1 (25:21, 25:15, 22:25, 25:19)

אשדוד עם עונה חלומית מפתיעה את הוד השרון ובעצם מבטיחה לעצמה משחק עונה על המקום השני בבית מול הפועל כפר סבא, ובמקביל תחזיק אצבעות להוד השרון שתארח את המעפיל. ניצחון אשדודי בכפר סבא והאשדודים בחצי גמר היסטורי. אנדרי קבלנקו הוביל את אשדוד עם 20 נקודות וליאור לוק אחריו הוסיף עוד 18 למאזן. בהוד השרון אלכסנדר וסילב ודמיטרו שורקין כל אחד עם 16 נקודות.

הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר - הפועל כפר סבא 3:2 (25:20, 25:22, 16:25, 15:12, 25:22)

הקבוצה של זוהר בר נצר ניצחה את כפר סבא בחודש שעבר בבר-לב לראשונה אחרי חמש שנים והמשיכה את המומנטום גם בגביע. במשחק הראשון שלהם בבית ב' בגביע המדינה ניצחו הקיבוצניקים 1:3 את אשדוד, בעוד כפ"ס השיגה 0:3 חלק ומרשים על הוד השרון,

לראשונה באולם החדש ומול קהל ביתי נלהב וחמש מערכות צמודות, הקיבוצניקים מנצחים 2:3 ומתבססים בראש הטבלה. ניצחון בהוד השרון יבטיח להם את המקום הראשון בבית והופעה בחצי הגמר מול הקבוצה השנייה בבית א'. הפועל כפר סבא תארח את אשדוד ותזדקק לנס על מנת לסיים במקום הראשון. סיום במקום השני בבית ככל הנראה יפגיש את הפועל כפר סבא ואת מטה אשר עכו כבר בחצי הגמר.

זוהר בר נצר, מאמן המעפיל: "ניצחון חשוב מאוד שמבטיח לנו מקום בחצי הגמר, נאבק שבוע הבא מול הוד השרון להבטיח את המקום הראשון בבית”.

שגיא ברעם, מאמן הפועל כפר סבא: “משחק חלש ולא יציב שלנו בכל האלמנטים, הערב הזה שייך למעפיל, כל הכבוד על הניצחון גדול ועונה יוצאת דופן, צריך להוריד את הכובע בפניהם, הנחמה היחידה היא שניתן לתקן ולהגיע לחצי הגמר, נעבוד קשה כדי להיות שם".

יינרי בל עם לא פחות מ-30 נקודות (3 אייסים ו-2 חסימות) ו-ולדיר סקוירה עם 22 נקודות (3 חסימות) הובילו את הפועל המעפיל לניצחון. בכפר סבא – מייקל צ'אמוס עם 18 נקודות וקונארד פורמולה עם 17.