שלב הבתים בגביע המדינה בא היום (שלישי) לסיומו, ובכך נקבעו משחקי חצי הגמר. מנצחת בית א', הדאבליסטית הפועל מטה אשר/עכו, תפגוש בחצי הגמר את הפועל כפ"ס, שסיימה שנייה בבית ב'. הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר, הראשונה בבית ב', תשחק מול מכבי תל אביב. 
הפועל מטה אשר/עכו - מ.ס עיילבון 0:3 (19:25, 19:25, 15:25)
19 משחקים מאז פתיחת העונה, הקבוצה של נועם כץ עדיין בלתי מנוצחת, והיא נותרה מושלמת גם בגביע, לפני המשחק בחצי הגמר מול הפועל כפר סבא, עם שלוש מערכות חלקות באולם נעמן. האורחת המאוכזבת, שסיימה את דרכה במפעל, עוברת לחשוב על רבע גמר הפלייאוף מול מכבי תל אביב, אותה כבר הצליחה לנצח פעם אחת העונה.
מכבי תל אביב - הפועל עירוני קריית אתא 0:3 (19:25, 19:25, 18:25)
הצהובים, עדיין ללא סטס נביאדומסקי וגיא גניס הפצועים, עשו את המוטל עליהם בהדר יוסף, למרות האיום מצידה של קריית אתא, שזממה על המקום השני בבית. הייתה זו הפעם השלישית העונה שבה מנצחים הצהובים את הקבוצה של אבי הולצמן, והמקום השני בו סיימו שולח אותם לחצי הגמר מול המעפיל/מנשה/עמק חפר, קבוצה שניצחה אותם פעמיים העונה. לקריית אתא יש שבוע להתאושש מההדחה, לפני שתתייצב למפגש קשוח ביותר ברבע גמר הפלייאוף מול מטה אשר/עכו. גיא בן גל הוביל את מכבי תל אביב בהתקפה עם 12 נקודות.

איליה גולדרין בהדר יוסף מול מכבי תל אביב (ארז שטראוס)איליה גולדרין בהדר יוסף מול מכבי תל אביב (ארז שטראוס)

הפועל כפר סבא - מכבי אשדוד 0:3 (16:25, 20:25, 17:25)
כפר סבא לא היססה בבית, והשלימה בקלות יחסית עלייה לחצי הגמר, גם אם מהמקום השני, לו לא ציפתה. לרוע מזלה, המעפיל/מנשה/עמק חפר לא שמטה נקודות במשחק המקביל, מה שסידר לשחקנים של שגיא ברעם מפגש חם בחצי הגמר מול מטה אשר/עכו. אשדוד, שנפרדה מהגביע, תפגוש את כפר סבא שוב בעוד שבוע בלבד, למשחק הראשון במסגרת רבע גמר הפלייאוף. שמייקל צ'מוס הוביל את המנצחת עם 12 נקודות.
מכבי הוד השרון - הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) 
ניצחון שאינו ברור מאליו בתיכון מוסינזון, אבל עם העונה הנפלאה שעוברת על המעפיל, אין זה גם פלא שהכחולים יצאו עם 0:3 חלק ומשכנע מאוד, וסיימו את שלב הבתים ראשונים בדרך למפגש בחצי הגמר עם מכבי תל אביב. בעוד שבוע יפגשו השחקנים של זוהר בר נצר את הוד השרון פעם נוספת, הפעם במסגרת רבע גמר הפלייאוף.

ולדיר סקיירה ונח וולף מהמעפיל (איתי קדם)ולדיר סקיירה ונח וולף מהמעפיל (איתי קדם)