אחרי למעלה מחודשיים מאז הושבתה פעילו הענף וליגת העל בעקבות מגיפת הקורונה, הנהלת איגוד הכדורעף  אישרה אתמול (ראשון) את תכנית החזרה לפעילות של הענף כולו ופירטה על אופן ומועד החזרה של הליגות והנבחרות השונות כאשר ראשית הוחלט כי בנושא האלופות והיורדות תתקבל החלטה בשבוע וחצי הקרוב. 

מתווה החזרה לפעילות מתחיל קודם כל מלמטה, נבחרות הנערות והנערים ישובו לפעילות ביום ראשון, 24.5. באיגוד הכדורעף כבר אישרו חזרה מלאה לפעילות של כדורעף החופים כאשר הליגה אמורה להתחדש בתחילת יולי. כמו כן נמסר מטעם הודעת האיגוד כי מתקיימות שיחות בימים אלה מול עיריית אילת ורשות הספורט לגבי קיום אירוע בין לאומי גדול בחודשים ספטמבר – דצמבר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איציק זוהר וברק בכר מתלוצצים אחרי המשחק

פעילות נבחרות הנשים והגברים אמורה לחזור בתחילת יוני. במידה וטורניר מוקדמות אליפות אירופה יתקיים כמתוכנן (15/8 עד 6/9) ימשיכו האימונים כמתוכנן, כאשר דחייתו לינואר תגרום לאימונים להתחדש עד 23.7.

יו”ר האיגוד, אביתר דותן: “הביקורת על החשיבה מחדש על מבנה הפעילות של הענף הייתה קשה וחלקה הגדול נדף פופוליזם, לצערי במקום ‘להיכנס מתחת לאלונקה’ בחרו לתקוף ולהשמיץ בעיקר. קשה לסכם את עונת 2019-20 כי היא ‘נקטעה’ לפני משחקי הכרעה, אבל אין ספק ליגות העל בנשים וגברים היו בעלי עניין רב ופרויקט השיווק קידם במדדים לא מעטים את החשיפה האיגוד עצמו שמר על התקציב ובמקביל צמצמנו כבר בחמישים אחוז את החוב ההיסטורי של האיגוד במאזן, צוות ההיגוי ניהל בצורה סדורה את התהליך כולו והמליץ להנהלה על הפעולות הדרושות, ישיבות הנהלה בזום "חוללה" השתתפות חברים רבים בדיונים וכל החלטות התקבלו כמעט פה אחד! ועל כך תודות לכולם על דיונים ארוכים ורציניים ובעיקר ל"אהבה" למשחק של כולם”.