בכל פעם שאנחנו צופים בסרט בכיכובה של גל גדות, בייחוד בדמותה כגיבורת-העל וונדר וומן, קשה שלא לחשוב שהיא כנראה גיבורת על גם בחיים עצמם.

מלכת היופי לשעבר היא אם לשני ילדים ("חשוב לי להיות עם ילדיי, לקחת אותם לבית הספר ולהחזיר אותם מבית הספר, כשאין צילומים הלו"ז שלי הוא לפי הלו"ז שלהם"), דוגמנית, פרזנטורית ואפילו מפיקת סרטים – אחד מהם כמובן הוא הסרט שייצא השנה לאקרנים "וונדר מן 1984".

לכל אלו יש להוסיף את העובדה שהיא נראית תמיד בכושר נהדר ומציגה גזרה יוצאת דופן (עם שני ילדים ורגע לפני גיל 35) וקיבלתם את הדמות הנשית האידיאלית של 2020.

למרות כל האמור עד כה, כמובן שקשה להיות בכל מקום, ולהתאמן בצורה כה אינטנסיבית, מבלי להיות נתון ללחצים. כשגדות נשאלת לגבי הפן המנטלי של הקריירה שלה היא עונה שתי מילים בלבד: "רק תנשמו".

זה נשמע אולי פשוט – אבל זה מאוד אפקטיבי. "בכל פעם שאני מרגישה שאני נמצאת תחת יותר מדיי לחץ ושדברים קורים מהר מדיי, אני עוצרת לנשום", אומרת גדות, "נשימה היא פעולה כה בסיסית, אבל כשאנחנו חיים בעולם כה מלחיץ, שדורש מאדם אחד כל כך הרבה, אנחנו לפעמים שוכחים זאת".

גדות אגב מקפידה על שני אלמנטים נוספים מלבד נשימה כדי להישאר "מאוזנת": היא מקפידה על שתייה מרובה של מים ומתרגלת מדיטציה.

ומה לגבי הכושר יוצא הדופן והגזרה המרשימה? גדות נותנת את הקרדיט לשילוב רוטינות שונות: "גיליתי שכשאני עושה דבר אחד לאורך זמן רב אני משתעממת, ואז אני מוצאת את עצמי מחוץ לשגרה הזו. כעת אני מקפידה מאוד לשנות באופן תדיר את האימונים שלי".

למזלה של גדות, התפקידים השונים שלה על המרקע דורשים אימונים שונים, מה שהופך את שגרת האימונים שלה למעניינת ומאתגרת. עבור וונדר וומן 1984 היא נזקקה לאימונים אינטנסיביים ומתישים, לעומת תפקידים אחרים בהם היא נדרשה להתמקד באימונים אירוביים בלבד.

"את מוצאת את עצמך מתאמנת לאורך שעות בכל יום, וזה לא משהו שהגוף שלנו רגיל אליו באופן טבעי", מסבירה גדות, "כשמשלבים יחד אימוני אירובי, כוח וגמישות זה מעניין, וגם כיף לפעמים, אבל זה עדיין הרבה מאוד זמן של אימונים".

אחרי שהצילומים לוונדר וומן 1984 הסתיימו, גדות חזרה לאימוני יוגה ופילאטיס לקראת הסרט "מוות על הנילוס". כעת, כשהיא עובדת על הסרט Red Notice, היא חוזרת לאימוני אירובי.

ומה גדות עושה כשהיא בדרכים בבתי מלון? גם לכך יש פיתרון: "כשאני נמצאת במלון ואני לא רוצה להתאמן במכון של המלון, אני מבצעת תרגילי פלאנק. אני מרגישה שזה עוזר לי, בייחוד בכל הקשור לשרירי בטן, ובכלל עבור כלל שרירי הליבה – אני מעריצה גדולה של הפלאנק!"

הכתבה המקורית פורסמה באתר https://www.health.com/

שי לב הנו עורך מדור בריאות וכושר באתר ONE ולשעבר העורך הראשי שלו. מאמן כדורסל, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!