בזמן שמשחק ה-NBA האחרון התקיים לו אי שם באמצע מרץ, כוכבה של הלוס אנג’לס לייקרס, לברון ג’יימס, לא מתכוון לחכות לחזרת המשחקים כדי להתאמן.

מי שזכה כבר בשלוש אליפויות NBA מנצל את משבר הקורונה לאימוני כושר במכון הפרטי שלו, כשהוא משלב אימונים על שרירי הליבה עם אימוני אירובי ומסת שריר, וכידוע – מסת שריר לא חסרה לקינג ג’יימס…

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נמני, חזן או אנדי רם: מיהו מלך המנגל?

לשמחתנו הרבה, לפני מספר ימים לברון שיתף את תוכנית האימונים היומית שלו, כך שנוכל ללמוד דבר או שניים על תוכנית האימונים של אחד מהכדורסלנים הגדולים בהיסטוריה.

מיותר לציין כי חדר הכושר הפרטי של לברון מצויד ברמה הגבוהה ביותר, ולא נוכל לחקות את האימון שלו באופן מדויק, אך כמובן שלכל תרגיל עם מכשיר יש תחליף עם משקל גוף או עם מוצרים נלווים הקיימים אצל רובכם.

האימון של לברון ג’יימס

האימון אותו חשף לברון ברשתות החברתיות מורכב למעשה משלושה סיבובים של שמונה תרגילים + תרגיל אירובי. מגזין הבריאות האמריקאי הנחשב Men’sHealth הגדיר את האימון כאימון מאוזן הנותן מענה לכל הגוף הן בפן היציבה והן בפן השמירה על מסת השריר הקיימת.

1. לחיצת חזה כנגד כבל על הברכיים – התרגיל מבוצע על הברכיים ביד אחת כאשר יש לבצע בעזרת ידית האחיזה בכייבל קרוס לחיצה קדימה, עד לכמעט יישור מוחלט של המרפק (תנועת אגרוף). יש לבצע 8 חזרות בכל צד. מיועד לשריר החזה והתלת ראשי.

2. שכיבות סמיכה – הפוש אפס המוכרים, 10 חזרות בסך הכול. מיועד לשריר החזה והתלת ראשי.

לברון ג'יימס. רואים את התוצאות בשריר החזה (מתוך הפייסבוק הרשמי)לברון ג'יימס. רואים את התוצאות בשריר החזה (מתוך הפייסבוק הרשמי)

3. כפיפות בטן עם כדור – כפיפות בטן עם כדור בין הרגליים, 10 חזרות בסך הכול. מיועד לשרירי הבטן.

4. תנועת מסור על ספסל – תנועת חתירה עם משקולת כאשר שתי הרגליים בפישוק על הקרקע והיד התומכת נשענת על הספסל, 8 חזרות בכל צד. מיועד לשריר הרחב גבי והדו ראשי.

5. 30 שניות אירובי – תנועת טיפוס הרים (ריצה במקום כשאנחנו על ארבע) או ספרינט מהיר במקרה ויש מקום המאפשר זאת.

6. פרפר אחורי כנגד כבל על הברכיים – תפישת ידיות הכייבל קרוס בהצלבה ומשיכה אחורה בצורה של איקס. 10 חזרות בסך הכול. מיועד לכתף האחורית.

7. הליכות צד כנגד גומייה – עמידה בפישוק כאשר גומיה נמתחת על הרגליים בגובה הגרביים. 10 צעדים הצידה בסך הכול. מיועד לשרירי הרגל העליונים דוגמת הישבן והמרחיקים. 

8. כפיפת מרפקים כנגד מוט בעמידה – עמידה בגב זקוף כנגד מוט ישר עם פלטות. 8 חזרות בסך הכול. מיועד לשריר הדו ראשי (יד קדמית).

9. עבודה על כרית איזון – עמידה על כרית איזון עם רגל אחת תוך כדי תנועות עם הרגל השנייה לטובת עבודה על השרירים המייצבים של מפרק הירך.

כאמור, כל הרצף הזה מתבצע שלוש פעמים ברציפות, כשאתם בבית יכולים לבצע תרגילים חילופיים במקרה ומדובר בתרגילים אשר מצריכים מכשור כבד. את תנועת המסור למשל כנגד משקולת אפשר להחליף בתנועת מסור כנגד תיק עם בקבוקי מים, את לחיצת החזה כנגד כבל אפשר לעשות בשכיבה (לחיצה לכיוון מעלה) כנגד בקבוק שתיה מלא וכן הלאה.

מכל מקום, מה שחשוב לקחת מהאימון הזה הוא את המכלול שלו: גם כוח, גם יציבה וגם אירובי – הרכב התרגילים הוא רק דוגמא במקרה זה, הוא יכול להשתנות אך להישאר זהה במהותו.

נציין לסיום, כמו תמיד, שגם אם אהבתם אימון כזה או אחר שמצאתם ברשת, עליכם להתאים את פעילותכם לרמתכם האישי ולמצבכם הבריאותי. שום פוסט ברשת, או מוטיבציית יתר, לא שווים פציעה או חלילה סיכון של בריאותכם.

שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!