מאורע מרגש במיוחד התרחש הערב (שלישי) בפולין, כשמאור בן הרוש, שרק לפני שלוש שנים נפצע קשה באירוע דריסה הוכתר הערב בפולין כסגן אלוף אירופה בשייט סירת לייזר עד גיל 21. "זהו ההישג המשמעותי ביותר שלי בדגם האולימפי", אמר מאור בן ה-20 מהפועל נהריה, שזינק היום אל שני השיוטים האחרונים כשהוא מוביל בשובר שוויון  על אנסטסיוס פאנאיוטידיס היווני.

השניים חברים טובים, מתאמנים יחד, ולבסוף היווני זכה בזהב לאחר שרשם היום מקבץ  של מקומות 15,14 ואילו בן הרוש הפליג אל המקומות 17,16. "חשבתי שאני הולך לנצח אבל אני שמח גם במדליית הכסף. אנסטסיוס ואני חברים מאוד טובים. רק לאחרונה הוא הגיע לאימונים איתנו בישראל וישן אצלי".

לפני שנתיים זכה בן הרוש באליפות העולם לנוער אולם זה היה בדגם הנוער לייזר רדיאל, וכעת הוא מכוון גבוה: "המטרה העיקרית היא כרטיס למשחקים האולימפיים בתחרות הגביע העולמי בגנואה בשנה הבאה. בינתיים יש גם את אליפות העולם לנוער בעוד חודשיים בספליט". 

מאור בן הרוש (איגוד השייט) (מערכת ONE)מאור בן הרוש (איגוד השייט) (מערכת ONE)

בן הרוש כבר שם מאחור את האירוע בו נפצע לפני שלוש שנים, כשנדרס בכוונה על ידי אח של נער עמו הסתכסך בתקרית נעורים טיפשית. מאור נפצע קשה בשתי רגליו ועמד בפני סיום קריירה מבטיחה בהיותו כבר אז שייט מוכשר. הוא עבר שיקום מהיר יחסית, חזר אל הים, וכיום הוא מסתכל רק קדימה: "כל הנושא הזה מזמן מאחורי. כבר הייתי אלוף עולם לאחר מכן. השיפור הגדול העונה הוא בזכות העבודה של הנבחרת עם המאמן הפורטוגלי צ'אבי דה קאראוואליו".

ישראל מסיימת את האליפות בפולין בה השתתפו 136 שייטים עם שני ספורטאים בטופ 10 לאחר שעומר גולני דורג 8.  זהר חרובי דורג 30, איתי אזולאי 53.