הישג מרשים למורן סמואל החותרת הפראלימפית הבכירה, שמוכיחה שוב כי היא בלתי ניתנת לעצירה, כאשר זכתה במדליית ארד בגמר שהתקיים היום (ראשון) באליפות העולם באוסטריה. סמואל סיימה במקום השלישי במקצה הגמר ל-2,000 מטר וחצתה את קו הסיום בזמן של 10:30.19 דקות, כאשר מדובר בשיפור אדיר של כ-30 שניות בתוך שנה בלבד. 

כמו כן, שמוליק דניאל החותר הפראלימפי, גם הביא כבוד גדול לענף, כאשר הגיע למקום השישי במקצה הפראלימפי בסירת יחיד במרחק של 2,000 מטר, מדובר בהישג ענקי מאחר וזו הפעם הראשונה ששמוליק מגיע לגמר A בתחרות בינלאומית. נזכיר, כי מורן סמואל ושמוליק דניאל כבר קיבלו את הכרטיס למשחקים הפראלימפיים שיתקיימו בטוקיו 2020.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מורן סמואל לאחר הזכייה

עוד ממשיכים לייצג אותנו בכבוד הם רביעיית החותרים הפראלימפית, שזכו בכרטיס השלישי למשחקים הפראלימפיים: מיכל פיינבלט, סימונה שטוק גורן, ברק חצור ואחיה קליין עם הגאית מרליינה מילר הגיעו למקום השישי בעולם עם תוצאה של 7:42.510 במקצה הגמר בתחרות. בנוסף, זוג החותרת והחותר הפראלימפים, שי לי מזרחי וסלאח שאהין סיימו את גמר A במקום החמישי. עוד בתחרות, דני פרדימן, סיים את אליפות העולם במקום ה-15 בעולם. 

מורן סמואל סיכמה את התחרות: "על גדות הירקון, יש מרכז דניאל לחתירה שקם בזכות חזון של אישה מדהימה שהיה לה חלום שיום אחד חותרים ישראלים ייצגו את ישראל במשחקים הגדולים בעולם. הצלחנו להוציא ייצוג של שלוש סירות שונות, לכן, המדליה הזו היא לא רק שלי היא של כולם. אמנם רציתי יותר ממדליית ארד, אבל הצלחתי לשפר את השיא שלי, ויש לי עוד עבודה עד לטוקיו. אבל ללא ספק אין תחושה יותר מדהימה מלצאת עם מדלייה על הצוואר".