לי קורזיץ, אלופת העולם בשייט בעבר ומי שאימנה בשנה האחרונה את נבחרת הנשים בשייט, ללא קטי ספיצ’קוב, לאחר הפיצול בין בנות הנבחרת, אך החליטה לעזוב את התפקיד בשל המצב בנבחרת לאחר זמן קצר, פרסמה היום (שישי) פוסט קשה בנושא.

בפוסט, שיובא להלן כלשונו, כתבה קורזיץ: “אפשר גם אחרת. לכל מי שמתקשר, שולח הודעות מחזקות ופחות מחזקות בקשר לכל הפרשה של נבחרת הנשים. בוחרת לא ‏להתראיין בתקשורת ולא לתת את הצד שלי בבמה ‏התקשורתית בגלל שאני לא רוצה ששום ‏עורך יבחר מהמילים שלי צהוב ויעשה מזה עוד בלגן, ובכללי אני לא מהאנשים שאוהבים פרסום ‏וקרדיטים בפומבי.

“עברתי הרבה בעולם השייט ‏בתור ספורטאית. היו הרבה עליות וירידות. למדתי וצברתי ניסיון. תמיד בחרתי להתרכז בים כי שם הכוח שלי. התחריתי במשך שנים מול מעיין דוידוביץ’, מה שהביא את שתינו לטופ העולמי. היא הייתה בשתי אולימפיאדות ואני בשתיים, היא הייתה על פודיומים בתחרויות גדולות ואני הייתי, וגם יחד הייתה לנו הזכות להתחבק עם דגל ישראל על פודיום באליפות עולם, כשכל נבחרת ישראל מאחורינו שרים יחד איתנו את ‘התקווה’.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האירוע השנוי במחלוקת בין ספיצ'קוב לדריהן

“הסיפור של הנבחרת של היום עצוב לי ולמורשת שמעיין ואני השארנו. זכיתי לעבוד ‏בתור מאמנת בהתחלה עם 4 ספורטאיות גדולות ומוכשרות שאני מאוד ‏מעריכה ואוהבת, עם עתיד גדול לפניהן ‏והרבה עבודה קשה של ‏קמפיין אולימפי מאחוריהן.

“בחיי יצא לי לא ‏מעט‏‏ ללוות אנשים עם מחלת הסרטן. גידול סרטני לא מרגישים בו בהתחלה, ‏הוא מתפתח ‏בתוך הגוף שלנו מתוך התאים והרקמות שנתנו לו מצע שיוכל לגדול ולהתפתח, הוא חלק מהגוף. אם מגלים את הגידול מוקדם אפשר להסיר אותו והוא כבר עשה את הנזק שלו, אבל עוברים תקופה קשה של טיפולים וחוזרים לחיים. אם הסרטן מתגלה מאוחר מדי, אי אפשר כבר לנתח, הוא נכנס לזרם הדם, שולח גרורות לכל כיוון והטיפש הזה לא מבין שאם הוא יצליח ‏במסע שלו לחסל הכל, גם לו לא יישאר כבר ממה לחיות. אבל לסרטן יש אגו, לא אכפת לו להרוס הכל ולמות ביחד.

נוי דירהן ולי קורזיץ אחרי שיוט המדליות (איגוד השיט)נוי דירהן ולי קורזיץ אחרי שיוט המדליות (איגוד השיט)

“אנשים זה לא יצור טיפש, אבל ‏לפעמים צריך לפתוח עיניים ולחשוב - מעניין מה מסתתר פה ומי ‏מתחבא מאחורי הפנים היפות‏ ‏שאוכל את החרא בגלל הדרך שבחר. אז אני לא אהיה במערכת שכזו. דרכי הקצרה בתור מאמנת הייתה קשה ומספקת ואין כמו לשמוח על הצלחות ומדליות של הדור הבא שקם אחרי מיכל היין, מעיין דוידוביץ’ ולי קורזיץ. נוי, קטי, מאיה ונוגה, תהיו חזקות. אני מאמינה בכן ואוהבת מלא. ​בהצלחה ענקית להמשך הדרך”.