במשרד הבריאות אישרו את המשך פעילות הכדורגל המקצועני בזמן הסגר למרות התפשטות נגיף הקורונה, ויו”ר מנהלת הליגות ארז כלפון פנה היום (רביעי) במכתב רשמי לקבוצות המקצועניות, ואף הודה לשר הספורט חילי טרופר ולמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו. בנוסף, כלפון אישר את הדברים שנחשפו ב-ONE – גם הצוות המקצועי של הקבוצה יצטרך לשהות בבידוד בזמן הסגר.

“בהמשך לסיכום בין משרד הבריאות למשרד הספורט, הריני להודיעכם כי הוחלט על המשך קיום פעילות הכדורגל המקצועני וזאת חרף הסגר הכללי אשר הוטל במדינת ישראל. אבקש להודות בשם הכדורגל המקצועני לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולמשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו על העבודה הרבה והמאמצים הניכרים שהושקעו בקבלת היתר זה”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האם מכבי ת"א תבטיח שלב בתים אירופי?

“יחד עם זאת, עלינו להקפיד באופן מחמיר על יישום ההנחיות ניהול המשחקים (הנחיות נוספות ישלחו בנפרד) ולהקפיד כי למשחקים יגיעו אנשים הקשורים לניהול המשחק בלבד. יובהר ויודגש כי במהלך כל תקופת הסגר החל מיום שישי הקרוב בשעה 00:14 – חלה חובה על כל אנשי הקבוצה, מנהלים, צוות מקצועי, מנהלתי ושחקנים לשהות בבידוד ביתי מלא בהתאם להנחיות משרד הבריאות לכלל תושבי ישראל וזאת למעט יציאה לפעילויות הקבוצה (בלבד) – קרי אימונים ומשחקים”.

אישור הפעילות אינו מהווה עילה ליציאה מהבית לכל פעילות אחרת שאינה קשורה לפעילות הקבוצה. בנוסף, אבקש להדגיש את חשיבות שמירת כללי משרד הבריאות בדגש על שמירת מרחק ועטיית מסיכות בכל זמן (לרבות בנסיעה למשחקים ובחדרי ההלבשה וכמובן בעת ישיבה ביציעים). 

ארז כלפון (אורן בן חקון)ארז כלפון (אורן בן חקון)

כידוע לכם, בהתאם להחלטת דירקטוריון המנהלת, יוענק תמריץ בגין יישום נהלי הקורונה. לאחרונה הובאו לידיעתי מספר מקרים בהם מועדונים לא הקפידו על הכללים במהלך המשחקים. כל הפרה של הנחיות אלו יובילו לנקיטת סנקציות קשות כנגד מפר ההנחיה (שחקן/מאמן/בעל תפקיד/מנהל/בעל קבוצה) ולשלילת כספי התמריץ בכדי למנוע מצב בו מיעוט קטן של אנשים מסכן את בריאות המשתתפים במשחק, כמו גם את המשך קיומו של הכדורגל המקצועני בישראל”.

“ראשי הקבוצות, אני פונה אליכם באופן אישי, על מנת שתעבירו היטב לכלל בעלי התפקידים את האחריות הציבורית הגדולה המונחת על כתפי כולנו וזאת על מנת שנוכל לאפשר את המשך פעילות ענף הכדורגל בימים קשים ומאתגרים אלו. בהזדמנות זו שנה טובה ובריאה לכם, ליקרים לכם ולכל משפחת הכדורגל. מי ייתן ו"תכלה שנה וקללותיה" ועונת המשחקים הקרובה תהיה ספורטיבית, הוגנת ובריאה ונשוב בהקדם לראות את אוהדי הכדורגל מגיעים לאצטדיונים”.