הסיבוב הראשון בליגת העל מגיע לסיומו וקיבלנו בו לא מעט משחקים גדולים וכמה שחקנים שבלטו מעל כולם. במכבי חיפה היו אלו הסקורר ומלך השערים של הליגה ניקיטה רוקאביצה וג'וש כהן שהגן על השער של ברק בכר. אצל מכבי פתח תקווה ליאל עבדה הראה ניצוצות. יונתן כהן עזר לשמור את מכבי ת"א בעניינים וז'וסוואה מהפועל באר שבע ראוי למחמאות.

ניקיטה רוקאביצה

אימת ההגנות של ליגת העל. החלוץ של מכבי חיפה לא מפסיק להרשים מפתיחת העונה והירוקים נמצאים בפסגה הרבה בזכותו. סיפק 13 שערים ב-12 משחקים וסיים את הסיבוב עם לא פחות מ-48 איומים לשער, מתוכם 35 למסגרת. אם ימשיך בקצב הנוכחי, יהיה קשה למנוע מהקבוצה שלו זכייה באליפות. 

ניקיטה רוקאביצה. בלתי ניתן לעצירה מפתיחת העונה (רדאד ג'בארה)ניקיטה רוקאביצה. בלתי ניתן לעצירה מפתיחת העונה (רדאד ג'בארה)

ג’וש כהן

מאז שחזר אל בין הקורות של מכבי חיפה על חשבונו של עומרי גלזר, כהן מנע איבוד נקודות קריטיות עבור מכבי חיפה. בנוסף להתעופפות והצלה גדולה לכדור חופשי של עומרי אלטמן מול הפועל תל אביב, רשם שתי עצירות פנדלים, כשהחשובה ביניהן הייתה מול מכבי פ”ת, עמוק בתוך תוספת הזמן. נראה שהירוקים יכולים להיות שקטים בכל הנוגע לעמדה הזו, לפחות על פי הסיבוב הראשון.

ג'וש כהן. מלך עצירות הפנדלים (שחר גרוס)ג'וש כהן. מלך עצירות הפנדלים (שחר גרוס)

יונתן כהן

למרות התקופה הפחות טובה שעברה על מכבי תל אביב בסיבוב הראשון, החלוץ של הקבוצה הצליח לספק שמונה שערים וחמישה בישולים. כהן הוא בין הבולטים בליגה באיומים על שער היריבה עם 41 כאלה מתחילת העונה, מדורג שני אחרי רוקאביצה. יצטרך להמשיך לספק מספרים על מנת שקבוצתו תוכל להיות חזק במאבק על האליפות בהמשך העונה. 

יונתן כהן (רדאד ג'בארה)יונתן כהן (רדאד ג'בארה)

ליאל עבדה

שחקן ההתקפה של מכבי פתח תקווה סיפק לא מעט רגעים של קסם מפתיחת העונה ונראה כי הוא בהחלט הדבר הבא בכדורגל הישראלי. בסיבוב הנוכחי, עבדה מצא את הרשת ארבע פעמים וגם הוסיף שלושה בישולים. גם כשלא כבש, היה נייד בחלק הקדמי ולא הפסיק להטריד את ההגנות. 

ליאל עבדה חוגג. סיבוב נהדר שלו (אורן בן חקון)ליאל עבדה חוגג. סיבוב נהדר שלו (אורן בן חקון)

ז’וסוואה

למרות עבירות המשמעת לאורך הדרך, מבחינת היכולת אין מה להתווכח, הפורטוגלי הוא אחד הזרים האיכותיים ביותר שהיו פה בשנים האחרונות. ז’וסוואה סיפק סיבוב ראשון שכלל ארבעה שערים ובישול בודד. הקשר הראה ברגעים רבים שכמעט בלתי אפשרי לעצור אותו כשהוא מתעסק אך ורק בכדורגל.

ז'וסוואה. כיכב אצל ב"ש (אורן בן חקון)ז'וסוואה. כיכב אצל ב"ש (אורן בן חקון)
אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר וחזיזה אחרי הניצחון על נתניה