במנהלת הליגות בכדורגל יחכו היום (שלישי) לתשובת משרד הבריאות באשר לתאריך בו יוכלו הקבוצות לחזור להתאמן, ובמנהלת כבר הבהירו לאנשי משרד הבריאות שהם לא יכולים יותר עם אי הוודאות הזו והדברים חייבים להיחתך. כמו כן, המסרים שהועברו מהמנהלת לאנשי משרד הבריאות הם: "אם לא נחזור להתאמן, נאלץ בחסותכם להכריז על סיום העונה”.

בקבוצות תוקפים את ראש הממשלה ואומרים: “משרד הבריאות יחד עם ראש הממשלה יהיו אחראים אם העונה תסתיים. ראש הממשלה כנראה שכח שכאשר יש הישגים הוא ממהר לברך ולהראות את עצמו, אבל עכשיו הוא מראה שלא אכפת לו והוא עומד להרוס ענף שלם בלי שום סיבה".

כל זאת כאשר במקביל, קבוצות בליגת העל דורשות שהמנהלת תגיש בג"צ נגד משרד הבריאות על החלטות ללא כל שיקול דעת. בקבוצות אומרים: “לא יכול להיות שבכדורסל יתאמנו כרגיל בגלל ההצטרפות לליגה הבלקנית, בשעה שבכדורגל לא יכולים. רק הכדורגל הוא הבעיה של פרופ' גרוטו ואדלשטיין, הם גורמים הרס של ענף שלם וחייבים לעשות לזה סוף".

בנוסף, לקבוצות מצוקה כספית גדולה שכן הן עדיין לא קיבלו כסף מרשת הביטחון בגין מנויים וכרטיסים, וזהו הליך שעוד ייקח זמן, ובמסגרת ההמתנה הזו גם הטוטו עצר כספים וספונסרים בורחים. הקבוצות תוקפות את הממשלה ואת משרד הבריאות בגין מה שקורה לכדורגל. בכל מקרה היום צפוי להיות דרמטי לגבי המשך העונה וההשלכות יכולות להיות רחבות וקשות במיוחד. 

צפו בביצועים של בלם מכבי החדש בלה ליגה