עונה הפכפכה עוברת על הפועל כפר סבא, שציפתה לתוצאות טובות יותר מהסגל הנוכחי שלה, ולצד ניצחון מפתיע על מכבי חיפה, הירוקים מהשרון לא יציבים העונה ולאור קצב צבירת הנקודות הנמוך החליטו לפטר את עמיר תורג’מן מאימון הקבוצה. בעלי הקבוצה יצחק שום התראיין היום (רביעי) לתוכנית הספורט של ישראל ודיבר על מצב המועדון.

מה זה להיות מאמן תחתיך?
”הכי קל בעולם להיות תחתיי. רק צריך לשתף פעולה. 3 וחצי שנים אני בעלי הקבוצה, לא אמרתי פעם אחת למאמן את מי להרכיב. אני רוצה לראות כדורגל התקפי, לפני שאני מחתים מאמן אני דורש את זה ממנו, גם אם זה על חשבון נקודות ועל חשבון כל דבר אחר. לא התערבתי פעם אחת בהרכב. כשאני יושב עם המאמן לפני שאני מחתים אותו ואומר לו שאם אני מפסיד, זה לא אסון, אבל שהמאמן לא יהיה מקובע”.

עמיר תורג'מן (רדאד ג'בארה)עמיר תורג'מן (רדאד ג'בארה)

מה זה מקובע מבחינתך?
”שהוא לא מוכן להראות לבעלים שהוא מוכן לנסות משהו אחר. הבעלים של כפר סבא זה יצחק שום, ב-6 משחקים מתוך 10 לא הבקענו, אם גם אני הייתי מאמן היו זורקים גם אותי. מעניין אותי שאני רואה מאמן שמסוגל להחליף שיטות ולחשוב קצת אחרת, ובטח שאם מאמן בא ומתייעץ איתי הוא לא יכול לזלזל. אם עובדים שלי יבואו להתייעץ איתי ולא ישימו על זה, לא בטוח שהם ימשיכו אצלי”.

הוא הצליח עונה שעברה והחלטת להמשיך איתו העונה, מה קרה בחודש האחרון?
”תורג’י היה חניך שלי. הוא התאמן אצלי ויודע בדיוק מה אני. ישבתי איתו והסברתי לו, והוא אמר לי שיש לו שיטה שהוא משחק בה. אני רציתי שחקנים התקפיים בקישור”. 

עמיר תורג'מן (שחר גרוס)עמיר תורג'מן (שחר גרוס)

אתה מרגיש בוס מנג’ר או בוס נטו?
”לא היה שום שיתוף פעולה בינינו. אמרתי לעצמי, היות ואני בכדורגל הייתי הרבה שנים, אני אתן לו 10 משחקים. אם במשחקים האלו לא יהיה שום שינוי נחשוב מה עושים. אותי לא מעניין ניצחון כזה או אחר, אותי מעניינת הדרך. שילמתי 3 מיליון אירו בפנאתינייקוס, לא הלכתי בדרכו של בעל הבית ושילמתי על זה”.

מה הציפיות שלך?
”פלייאוף עליון. חוץ ממכבי תל אביב ומכבי חיפה אני לא נופל מאף קבוצה. הבאתי כל שחקן שהמאמן רצה. אם אני מביא שחקנים התקפיים אבל כולם לא משחקים, זאת אומרת שאלו שמשחקים הם הגנתיים, ואנחנו ננצח פעם אחת 0:1, נפסיד 3:0 ונרשום 0:0. פילוסופיית המשחק שלי היא לתת יותר גולים מאשר היריבה ולא כל הזמן לחשוב איך אני לא סופג. בסופו של יום הוא שיחק עם שחקנים הגנתיים, ואני מסתכל בטבלה ורואה שספגנו הכי הרבה שערים”.

שחקני הפועל כפ"ס באימון (דוברות הפועל כפ"ס)שחקני הפועל כפ"ס באימון (דוברות הפועל כפ"ס)

הגישה של המאמנים בישראל היא קודם כל לא לספוג, מה דעתך על רמת המאמנים בישראל?
”כמאמן הגישה שלי הייתה ‘תעשה מה שאתה רוצה על המגרש כל עוד אתה רץ’. הלוואי והייתי יכול להגיד שיש לנו מאמנים טובים. אני מחפש ולא מוצא. הלוואי והיו היום מאמנים כמו שהיו לי. בתקופתי היו מאמנים גדולים, תענוג. הם מפחדים על מקום העבודה שלהם. איך אפשר כל החיים רק לחשוב. אותו הדבר גם בנבחרת, אף אחד לא רוצה לנצח. כל הגרלה שמקבלים מתלוננים. כל עוד כפר סבא היא שלי, היא הדבר הכי חשוב לי ואני עושה מה שאני חושב שצריך להיות”. 

מי המאמן הבא שלך?
”אני השבוע לא מחליף מאמן, עוזר המאמן יעביר את המשחק. שבוע הבא יהיה יותר שקט ואני אבחר את המאמן שאני אחשוב שהוא יהיה הכי טוב. אני דואג שלהפועל כפ”ס יהיה טוב. אני לקחתי את כפ”ס עם 2 שחקנים בסגל. כיום יש 1,500 ילדים במחלקת הנוער, ויש קבוצה טובה מאוד עם שחקנים טובים שלא הוציאו מהם כלום. אני מקווה שכמה שיותר מהר נצליח להוציא מהם את המקסימום. זה תפקידו של המאמן. אני צריך מאמן שמסוגל להוציא מהשחקנים את המקסימום. ואז אני אדע שיש לי מאמן טוב”.

קרוס ובנזמה הפגיזו וסידרו 1:3 גדול לריאל