ימים אחדים לאחר שהמריא לדובאי עם מספר אנשי עסקים, שם ניסה לקדם צירוף של משקיע או ספונסר לבית”ר ירושלים, הבעלים משה חוגג ששוהה באיחוד האמירויות וחתם על הסכם עם חברת NY Koen Group לייצוג המועדון בעסקת מכירת המניות מול נציגי משפחת המלוכה, דיבר היום (שישי) על המהלכים שעשה ואף אישר כי התקבלה הצעה רשמית על הקבוצה.

מי שמעוניין לרכוש כ-49 אחוזים מהקבוצה הוא השייח חמד בן ח’ליפה, שמגיע ממשפחת אל נייחאן, אחת מ-6 המשפחות ששולטות באיחוד האמירויות הערביות. חוגג אישר: ״שמח ונרגש להודיע לכם שקיבלנו היום הצעה רשמית חתומה מהשייח חאמד בן ח’ליפה, השייח הוא חלק ממלכת המלוכה”. 

משה חוגג (רדאד ג'בארה)משה חוגג (רדאד ג'בארה)

“זו לא הודעה עכשיו שמכרנו חלק מהקבוצה, אם זה יקרה תהיה מסע״ת מיוחדת והיסטורית. אני מעדכן שקיבלנו מכתב כוונות, עדיין אין חוזה חתום, יש עוד כמה שלבים עד שסיים את הדבר הזה. אבל קיבלנו מכתב רשמי עם הצעה חתומה וזה דרמטי. התקיימה שיחה היום גם בין משה ליאון לבין השייח”.

“ראש העיר בירך אותו על הכוונה שלו ודובר על זה שיש פה שלום אמיתי בין יהודים למוסלמים הספורט הוא במקום המקום להתחיל, אם זה יקרה זה יהיה היסטורי. השליטה ככל הנראה תישאר בידיים שלי, אם עושים מהלך כזה זה מצעיד את בית״ר 2 מדרגות למעלה כדי להפוך לקבוצה מובילה לא רק בכדורגל הישראלי אלא גם בזירה האירופאית”. 

מי יקבל את ההחלטות במועדון: ״אנחנו עושים דברים בשותפות, גם אני השקעתי הרבה כסף מאז שרכשתי את המועדון. גם אם ישקיעו סכומי כסף אדירים, ובאופן יחסי אני השקעתי יותר, עבורם ההשקעה זה לא משהו משמעותי מבחינה כללית”.  

משה חוגג (אורן בן חקון)משה חוגג (אורן בן חקון)

“אני משקיע בקבוצה כבר שנתיים ומעבר לכסף ששילמתי בניתי משהו יפה בבית”ר והם רואים בזה משהו אדיר והם רוצים להיות חלק מהדרך הזו. אין פה עניין של אגו מי יקבל את ההחלטות, את ההחלטות נקבל ביחד. השליטה תהיה שלי כי אני חי בישראל אבל תמיד נהיה שותפים, זה שהשליטה אצלי לא אומר שאני אקבל את ההחלטות לבד. נקבל החלטות במשותף ונחיה בהרמוניה”.

“אנחנו מסתכלים על ילדים קטנים ביציע שרואים את משה היהודי מישראל ואת השייח המוסלמי מהאמירויות קופצים ביחד בטדי, וילדים שיכולים לראות שיהודים ומוסלמים יכולים להיות מאוחדים. אני אהיה עם יותר מחמישים אחוז, או יותר נכון 51 אחוז, לגבי שחקנים ערבים דיברנו על זה והדרך שלי לא תשתנה, לא נביא שחקן ערבי כי הוא ערבי”. 

“אני חייב לומר אני לא מכיר שחקן ערבי מספיק טוב וכמובן שריאלי שיגיע לבית״ר. אם מונס דאבור מוכן להגיע לבית”ר בסכומים שלנו, אהלן וסהלן. עלי מוחמד למשל, אבא שלו מוסלמי, זאת אומרת שלפי האיסלאם הוא מוסלמי לכל דבר. בהחלט יש כוונה להביא שחקנים נהדרים, אם בעולם נמצא שחקן שהוא קונצנזוס, שהוא יהיה שחקן מוביל, נביא אותו”. 

משה חוגג (רדאד ג'בארה)משה חוגג (רדאד ג'בארה)

“ההצעה הרשמית היחידה שיש לנו באופן רשמי הוא של השייח בן ח’ליפה ששלח הצעה לאימייל הרשמי של המועדון. לגבי ההבנה שלו בספורט, אם הדבר ייחתם באופן רשמי, נעשה מסיבת עיתונאים היסטורית משותפות ואפשר יהיה לשאול אותו”.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון שוחח מוקדם יותר היום עם השיח חמאד בן ח’ליפה ועם בעלי קבוצת בית"ר ירושלים, משה חוגג על הצעת הרכישה שהתקבלה. השיחה הייתה ידידותית וחמה ובה נתן ראש העיר, משה ליאון את ברכתו להצעה ואמר: "בשמי ובשם תושבי העיר ירושלים אני מאחל בהצלחה בסגירת העסקה ומאחל לכולנו הרבה רגעי נחת והישגים בארץ ובאירופה".  

משה ליאון (מערכת ONE)משה ליאון (מערכת ONE)

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר ל-ONE: “הייתה שיחה לבבית וחמה עם השייח, זה יום היסטורי”. 

אוהדי בית''ר מוחים בפני השחקנים באימון