מכבי תל אביב תארח הערב (רביעי, 20:00) את דינמו ברסט אלופת בלארוס בסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות, כאשר היא חייבת ניצחון על מנת להתקדם לשלב הפלייאוף מול רד בול זלצבורג אך יותר חשוב מכך, להבטיח שלב בתים אירופי (של הליגה האירופית) באופן ודאי, במקרה ובו תודח מול אלופת אוסטריה בסיבוב הבא. מדובר במשחק על 6 מיליון אירו, כזה שיכול לשנות את האופק הכלכלי של המועדון הנמצא תחת הסדר פייר פליי בשנתו האחרונה. 

ברסט אומנם נראית רע בליגה המקומית שלה ואחרי 21 מחזורים היא במקום התשיעי בטבלה, אך במשחקים במוקדמות באירופה הצליחה לנצח 3:6 את אסטנה הקזחית, מה שכמובן זורע סוג של חשש בקרב מכבי ת"א בנוגע לאיכויות של הבלארוסים. בסיבוב השני הדיחה ברסט את סראייבו אלופת בוסניה עם ניצחון 1:2. לקראת המשחק הערך המאמן גאורגיוס דוניס שתי אסיפות וידאו לשחקנים והתמקד במספר דגשים בנוגע לסגנון של ברסט והצורה בה הוא מעריך שהיא תנסה להשיג את השערים שלה.

גאורגיוס דוניס (רדאד ג'בארה)גאורגיוס דוניס (רדאד ג'בארה)

מי שקיבל תשומת לב מרכזית מדוניס הוא החלוץ עבדוליה דיאלו הסנגלי, שכבש בכל אחד מהמשחקים במוקדמות ליגת האלופות. מדובר בחוץ גדול ומהיר כזה שקשרי ברסט מחפשים בעיקר בכדורים גבוהים מעל ההגנה כדי לנסות לתפוס אותו כשהוא מתחמק מהם בזכות נתוניו הפיזיים. דוניס מצידו יבצע שינויים ביחס למשחק מול בני יהודה כאשר דן ביטון, אייל גולסה ומאור קנדיל צפויים להיכנס אל ההרכב על חשבון בן ביטון, אבי ריקן ואילון אלמוג. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
האם מכבי ת"א תבטיח שלב בתים אירופי?