סיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות אשר נערך אמש (רביעי) ונפתח עם משחק דרמטי במיוחד. אומוניה ניקוסיה אירחה בבירת קפריסין את המדורגת הכוכב האדום בלגרד מסרביה וניצחה אותה 2:4 בדו קרב פנדלים אחרי 1:1 בתום 120 דקות. בנוסף, גם פרנצווארוש ההונגרית עלתה לפלייאוף העלייה לליגת האלופות לאחר שגברה בבודפשט 1:2 על דינמו זאגרב הקרואטית ותפגוש את מולדה הנורבגית, שגברה 5:6 על קרבאח אגדאם באזרבייג’אן בתום דו קרב פנדלים אחרי 0:0 ב-120 דקות. 

במקביל, אלופת שווייץ, יאנג בויז, שהגיעה כמדורגת לסיבוב המוקדמות השלישי, הודחה לאחר שהובסה 3:0 על ידי מידטיילנד בדנמרק. בעקבות הדחתן של ארבע הקבוצות המדורגות, נוצר מצב בו הקבוצה המדורגת היחידה במסלול האלופות שצלחה את סיבוב המוקדמות השלישי בדרך לפלייאוף העלייה לליגת האלופות, היא לא אחרת מאשר מכבי תל אביב, שגברה 0:1 על דינמו ברסט הבלארוסית.

דוניס: שמח על הניצחון, לא היה פשוט

אומוניה ניקוסיה – הכוכב האדום בלגרד 2:4 (בפנדלים)

המשחק המשובח בין הקפריסאים לסרבים, ששוחק באצטדיון ה-GSP מיודענו, התחיל טוב בשביל הקבוצה המארחת. אחרי חצי שעה של כדורגל, מיכאל לופטנר העלה את הירוקים על לוח התוצאות. עמוק בתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה, מירקו איבניץ’ הצליח לאזן עבור הסרבים.

התוצאה הזו נשמרה עד תום 90 דקות, כשגם בהארכה אף אחת מן הקבוצות לא הצליחה למצוא את הרשת של יריבתה והן ניגשו לדו קרב מסקרן מהנקודה הלבנה. כאמור, ידם של הקפריסאים היו על העליונה והם עלו אחרי 2:4. אומוניה ממשיכה לשלב הפלייאוף, הכוכב יילחמו על המקום בשלב הבתים בליגה האירופית כשתשחק בשלב הפלייאוף של המפעל.

פרנצווארוש – דינמו זאגרב 1:2, קרבאח הודחה בפנדלים

במשחק בין פרנצווארוש לדינמו זאגרב, ההונגרים יצאו כאשר ידם על העליונה מול הקרואטים שהגיעו כמדורגים למשחק, כאשר גרגו לוברנסיקס כבש את השער הראשון מבישול של טוקמאק צ’ול אנגואן כבר בדקה השנייה. שער עצמי של מירטו אוזוני עוד איזן את התוצאה בדקה ה-23, אך אותו מירטו אוזוני פיצה את קבוצתו על השער העצמי עם שער ניצחון חשוב מאין כמוהו בדקה ה-65 וקבע ניצחון מפתיע לפרנצווארוש. אקס בית”ר ירושלים, מרסל הייסטר, ישב על הספסל של ההונגרים ולא שותף.

פרנצווארוש תפגוש בקרב על הכרטיס לשלב הבתים את מולדה הנורבגית, שגברה 5:6 בדו קרב פנדלים אחרי 0:0 ב-120 דקות על קרבאח אגדאם האזרית, שהגיעה גם היא כמדורגת לסיבוב המוקדמות השלישי.

אלופת שווייץ עפה בסיבוב השלישי

מידטיילנד הביסה את אלופת שווייץ יאנג בויז ותפגוש בקרב על הכרטיס לשלב הבתים את סלאביה פראג הצ’כית. לאחר מחצית ראשונה מאופסת, הדנים עלו ליתרון משער עצמי של ג’ורדן לפורט, כאשר בדקה ה-61 אנדרס דרייר הכפיל את התוצאה ואוור מאביל סגר עניין ונעץ את השלישי בדקה ה-84. אקס הפועל רעננה, הבלם הגינאי מוחמד עלי קמארה שיחק 90 דקות בשורות יאנג בויז.