מכונת השערים של מכבי חיפה ניקיטה רוקאביצה, שמסיים חוזה בתום העונה, קיבל כבר לפני חודש מסר מראשי קבוצתו שיש בכוונתם לדון בהארכת חוזהו במספר שנים נוספות. מאז אותו מסר אמנם לא הייתה תזוזה אבל נראה ששני הצדדים רוצים בהמשך השידוך, בשל העובדה שהשחקן הפך לדבר החם ביותר אצל הירוקים: "ניקיטה מקצוען ואישיות בלתי רגילה, הוא השחקן הטוב ביותר שהגיע למועדון בעשר השנים האחרונות ואין סיבה בעולם שלא יזכה להארכת חוזהו", אמרו בחיפה.

רוקאביצה המשיך בכושר ההבקעה שלו גם אמש ב-1:3 על הפועל באר שבע. אם למישהו היה ספק ואפילו הכי קטן שמכבי חיפה של העונה לא הולכת לנסות ולהחזיר אחרי עשור את התואר, הרי שהמשחק מול ב"ש המחיש את ההתקדמות הגדולה בתקופה קצרה שהשחקנים עושים תחת הדרכתו של ברק בכר, שבדרכו מוכיח שהוא יודע לנהל נכון את הסגל ומאפשר תחרות שווה לכל שחקן ושחקן. לראייה: האס של בכר במשחקים האחרונים הוא מוחמד אבו פאני, ששוב הוכיח את יכולותיו במרכז המגרש.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יוסי אבוקסיס לאחר ההפסד למכבי חיפה

גם סאן מנחם עם בישול נהדר הוכיח ששווה לחיפה לחשוב שוב לפני שהיא מחליטה להביא את טאלב טוואטחה אחריו ממשיכים החיזורים. ארנסט מבוקה במשחק פחות טוב היה הנקודה היותר חלשה בחלק האחורי. 

ירדן שועה ממשיך לקבל בצורה ספורטיבית את ההחלטה של בכר לספסלו ובחיפה מציינים שהחלוץ שבכל פעם שעולה מהספסל, עושה את המקסימום כדי לכבוש ולעזור לקבוצה. חברו, דולב חזיזה שקיבל את הקרדיט בהרכב ואף היה אחד הטובים, לא אהב את החילוף וירד לספסל מבלי שילחץ יד לבכר ולצוות המקצועי. בחיפה לא מתרגשים מההתנהלות של חזיזה: "כל זמן שמדובר באקט שמבטא אכזבה של שחקן מחילופו זה בסדר גמור וניתן להבין בטח אצל חזיזה שהוא ווינר מטבעו".

דולב חזיזה עם הכדור. הירוקים לא מתרגשים מהתגובה אחרי החילוף (עמרי שטיין)דולב חזיזה עם הכדור. הירוקים לא מתרגשים מהתגובה אחרי החילוף (עמרי שטיין)

בחיפה מחכים להחלטת משרד הבריאות באשר לכל מה שיקרה עם הסגר לגבי פעילות קבוצות הכדורגל בארץ ובחו"ל. בינתיים לקבוצה אין הרבה זמן להתרפק על הניצחונות בליגה וכבר ביום חמישי הקרוב היא תארח במסגרת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית את הקבוצה הקזחית קייראט אלמטי. ייתכן כי בכר יבצע שינוי אחד או שניים לקראת המשחק על מנת לעשות רוטציה שתאפשר למספר שחקני הרכב מנוחה לקראת השבוע הקשה הצפוי בשבוע הבא במידה והמשחקים בליגה ובאירופה ישוחקו כמתוכנן.