במכבי חיפה לא התרגשו יתר על המידה מההפסד 2:1 להפועל נוף הגליל, בעיקר בגלל העובדה שהמאמן ברק בכר “עירבב” לא מעט הרכבים ומערכים שונים כאשר במקביל חסרו מספר שחקני מפתח – ג'וש כהן, ארנסט מבוקה, צ'ירון שרי, יאניק ווילדסחוט וסאקו טורה, שהתאמנו השבוע בנפרד ורק בשבוע הבא יחברו לשאר השחקנים.

במחצית הראשונה, בה עלו מרבית המחליפים, בכר שיחק במערך של שלושה בלמים כאשר במחצית השנייה בה עלו שחקנים אחרים העדיף לשחק במערך של שני בלמים. אחת מנקודות האור במחצית הראשונה הייתה יכולתו הטובה של ירדן שועה, שיצר מספר מצבים לחבריו שלא נוצלו.

ירדן שועה. נקודת אור (האתר הרשמי של מכבי חיפה)ירדן שועה. נקודת אור (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

להבדיל משועה, טרנט סיינסבורי היה אחראי ישיר על שער החובה השני ויכולתו הלא טובה של הבלם האוסטרלי רק מגבירה את הרצון להביא בנוסף לקשר אחורי גם בלם טוב יותר. “בלי קשר ליכולת המקצועית של טרנט שכולנו מכירים הוא נראה בלי אנרגיות, אולי בגלל שהוא מבין שרוצים להחליף אותו”, אמרו בחיפה.

כובש השער המצמק, מקסים פלקושצ’נקו, שסגר את תנאיו בהפועל חדרה, קיבל הוראה להמשיך ולהתאמן בשלב זה לפחות בחיפה. ההוראה ניתנה רק בגלל הרצון שקודם יהיה הסכם השאלה בין מועדונים, כאשר הקשר לא מורשה להתאמן בחדרה בשלב זה. 

רמי גרשון, שאמור בעתיד להתבקש כמו יתר השחקנים לקצץ בשכרו, לא שותף בגלל מתיחה בשריר הארבע ראשי.