מכבי חיפה הודיעה כי שחקני הקבוצה והצוות המקצועי נמצאו שליליים בבדיקת קורונה, אך רופא המועדון, ד”ר עמי ברבר, נמצא חיובי. בהודעה נכתב: “בהתאם לנוהל חזרה למשחק של אופ"א והנחיות משרד הבריאות במשותף עם מנהלת הליגות המקצועניות – השחקנים והצוות ייכנסו לבידוד ביתי ויורשו לקחת חלק בפעילויות רשמיות של הקבוצה”. סגל מלא יעמוד לרשות המאמן ברק בכר למשחק הערב (חמישי) ב-20:00 מול הקבוצה הקזחית קייראט אלמטי במסגרת הליגה האירופית. לראשונה בסגל ניתן יהיה לראות את בלם הרכש בוגדן פלאניץ'.

האחרון אמנם עדיין לא בכושר משחק ל-90 דקות, אבל לא מהנמנע שפלאניץ' ישולב בהתאם לצורך במשחק שהמנצחת בו תפגוש בשבוע הבא את רוסטוב החזקה. בקבוצה רוצים מאוד לעבור בהצלחה את המשוכה הקזחית. לדעת כולם מדובר בקבוצה עיקשת שעיקר כוחה הוא במשחק האגרסיבי ותוך ניצול החוסן הגופני שלה.

באימון המסכם של הקבוצה נראה שהמאמן ברק בכר מתכוון לבצע שינוי אחד משמעותי והוא להחזיר את יאניק ווילדסחוט על חשבון דולב חזיזה. למעט השינוי הזה לא נראה שיהיו שינויים נוספים.

ההרכב המשוער: ג’וש כהן, ארנסט מאבוקה, עאיד חבשי, עופרי ארד, סאן מנחם, נטע לביא, יובל אשכנזי, מוחמד אבו פאני, צ’ירון שרי, יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ברק בכר: מדובר ביריבה חזקה מאוד

"יש לקזחים שחקנים מאד חזקים פיזית וגבוהים ונצטרך להשים דגש מיוחד על המצבים הנייחים שלהם. פלאניץ', ברגע שיתחיל להשתלב, יוסיף לנו מימד של גובה ברחבה וזה נתון מאד חשוב", אמרו בקבוצה. ברק בכר לא תרגל את ההרכב המסתמן ויעשה זאת רק באימון הערב. נראה שלפחות לגבי שחקן אחד בקישור אין עוררין אם יפתח, והוא הקשר מוחמד אבו פאני, שעושה עבודה מצוינת ומנצל עד תום את ההזדמנות שניתנה לו. ניקיטה רוקאביצה, שכפי שפורסם ב-ONE זכה לאחרונה למסר מהמועדון לפיו יש כוונה להאריך את חוזהו יפתח בחוד, כמו גם צ'ירון שרי. 
 

ברק בכר (שחר גרוס)ברק בכר (שחר גרוס)

במקביל להכנות למשחק החשוב, במכבי חיפה אופטימיים מאוד בנוגע לצירופו של החלוץ גוסוואי דוניו, שקרוב לסיכום חיובי. הערכה היא שהגנאי ינחת בארץ בימים הקרובים ברגע שכל תנאיו יסוכמו והוא יהיה הזר השישי של הקבוצה על חשבונו של סאקו טורה שיושאל.

בגזרת טאלב טוואטחה הגרסאות מעט שונות. מצד אחד יש מי שמשדר אופטימיות באשר להצטרפותו של המגן, אבל בסביבתו ממשכים להתעקש שהשחקן עצמו אמנם לא פוסל אפשרות לחזור ולשחק אצל הירוקים, אבל יעשה זאת רק אחרי שימצה את כל האופציות העומדות לרשותו מעבר לים.

טאלב טוואטחה (אחמד מוררה)טאלב טוואטחה (אחמד מוררה)