אחרי שהגיעה להבנות עם נורדסלנד הדנית, הקיצוני הגנאי בן ה-25 גודסוויי דוניו קרוב לחתימה במכבי חיפה ולא מהנמנע שעד מחר (חמישי) ההסכם בין הצדדים ייחתם. חיפה כבר דאגה להוציא ויזה לדוניו ליתר ביטחון ועכשיו כל מה שנשאר זה לסגור את הפרטים האחרונים בין החלוץ לחיפה. הוא יחתום לשנתיים פלוס אופציה לשנה או שנתיים נוספות וירוויח כ-200 אלף אירו לעונה.

וממי שבא לזה שאולי עוזב. לאורך השנים מכבי חיפה הייתה למודת אכזבות לא מעטות בכל הנוגע להוצאות מיותרות על שחקני רכש, אך את העסקה על ירדן שועה במועדון יתקשו לעכל הרבה זמן. רק לפני שנה וחצי בעסקה מפתיעה מאוד, חיפה רכשה 60 אחוז מכרטיס השחקן של החלוץ הצעיר מבני יהודה בסכום כולל של 1.4 מיליון אירו, לא כולל שכר מעורך של 80 אלף שקל נטו בחודש לשחקן. עד כה המועדון מהכרמל העביר כ-1.2 מיליון אירו לכתומים ו-200 אלף אירו נוספים אמורים לעבור לברק אברמוב בשני תשלומים, 100 במאי 2021 ו-100 במאי 2022. בעלי המועדון משכונת התקווה מבחינתו עשה את עסקת העשור.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אימון מכבי חיפה ברוסיה לקראת רוסטוב

בזמן שמכבי חיפה משלמת את החוב היא לא מצליחה להחזיר את ההשקעה, נהפוך הוא. שמו של שועה עלה מספר רב של פעמים לכותרות ולא במובנים חיוביים, עד כדי כך שהיו מי שחשבו שמרקו בלבול עושה עוול לשחקן כשהוא לא נותן לו לשחק מספיק. כשבלבול הלך וברק בכר בא, מי שחשב שכאן יגיע השינוי טעה.

בכר קיים שיחה עם שועה בתחילת העונה במהלכה הבהיר לשחקן שהוא חייב להתחייב לגור בחיפה כתנאי לכך שימשיך בקבוצה. עם זאת, בהמשך המאמן לא לחץ על שועה לעבור להתגורר בעיר ונתן לחלוץ את הזמן שלו לעשות זאת. בפועל, שועה לא עבר לגור בעיר ובמקביל ללא קשר גם לא ראה דקות משחק כפי שציפה. במהלך האימונים שועה לא צייץ ולא אמר מילה. בשבוע שעבר חל השינוי. שועה לא שותף אפילו דקה במשחק מול קייראט הקזחית וביום ראשון הודיע למנהל הקבוצה גיל אופק שאינו חש בטוב.

ירדן שועה (עמרי שטיין)ירדן שועה (עמרי שטיין)

גם ביום שני שועה לא הגיע להתאמן, ובחיפה העדיפו מטעמים שלהם לא להוציא הודעה בנושא לתקשורת. רק אחרי שב-ONE פורסם ששועה לא הגיע לאימונים, דאגו בחיפה להוציא הודעה: “ירדן שועה לא חש בטוב בימים האחרונים ומתוך הקפדה יתרה על ההנחיות ובהמלצת הצוות הרפואי נשאר בביתו מאז יום שבת. בשל כך לא יצא עם הקבוצה למשחק ברוסיה”.

ההודעה של מכבי חיפה אמנם הייתה על מנת להעביר מסר שהכל עובד לפי המתוכנן ושם בצדק מבחינתם לא לוקחים סיכונים כששחקן מתלונן על מחלה, אבל מאחורי הקלעים היו לא מעט אנשים שהבינו שזה השקט שלפני הסערה, שלבסוף הגיעה ובגדול כאשר שועה פנה ליעקב שחר וביקש להשתחרר. עכשיו, שחר נמצא בפלונטר לא קטן מהסיבה הפשוטה שאף אחד בארץ כולל משה חוגג לא יסכים לשלם 1.4 מיליון אירו על החלוץ הצעיר. מצד שני, שועה יתקשה לחזור למדים הירוקים בעידן ברק בכר, שלא יהיה מוכן לעבור על הנושא בשקט כפי שקרה בעונה הקודמת, כאשר הירוקים נאלצו לרוץ מכותרת לכותרת בעניין שועה. בכל אופן, גורם במכבי חיפה הבהיר: “לא נתפשר במחיר ולא תהיה עסקת השאלה. יש גם יציע".

הפתרון המסתמן הוא להשאיל את שועה לקבוצה בחו"ל, בדומה למוחמד עוואד, עם סעיף מכירה בשנה הבאה: “כל מה שקורה לנו עם שועה וכל ההתנהלות סביבו והרצון להראות שהכל שקט בגזרה שלו, התפוצץ לנו שוב בפנים. שועה מצא את העיתוי הכי פחות מתאים מבחינתנו לבקש לעזוב כאשר כל הפוקוס הוא על המשחק באירופה מול רוסטוב. לטובת שני הצדדים עדיף להיפרד”, כך אמרו בחיפה. כרגע לפחות, לא ברור אם אחרי שהקבוצה תחזור לארץ, שועה יוכל לחזור ולהתאמן תחת שרביטו של בכר.

יעקב שחר (נעם מורנו)יעקב שחר (נעם מורנו)