הפועל תל אביב פשוט לא מצליחה להרים את עצמה מהרצף השלילי בגביע הטוטו, והיום (שני) היא הרחיבה אותו לארבעה הפסדים רצופים, לאחר שנכנעה 2:1 לסקציה נס ציונה למרות שהובילה. בכך, סיימו האדומים במקום האחרון בבית 2 של מפעל קדם העונה, כאשר העולה החדשה לליגת העל רשמה ניצחון יוקרתי מן העבר השני. אגב, בסיום ההתמודדות אוהדי המועדון מת”א שרו “הנהלה ז**ה” וקראו בוז לעבר השחקנים.

מאמן התל אביבים, ניסו אביטן, אמר בסיום: “כמעט שום דבר לא עבד, היו דקות שנראנו כמו קבוצה והגענו למצבים שלא תורגמו לשערים, אבל ברוב הדקות הייתי מאוד לא מרוצה. הפתיחה היא מאוד מאכזבת, זה התסריט הכי גרוע אבל אנחנו יודעים מה הבעיות שלנו ונמצא את הדרך לתקן. זה לא חלום בלהות, לא חשבתי שככה נפתח אבל אני יודע מה הבעיות והיו משחקים שיצאנו מעודדים למרות התוצאה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״דואג ומאוכזב, נפתור את הבעיות״

המהפכים שעשו מול הקבוצה שמעידים על האופי: “בכל קבוצה זה לא נעים שהופכים עליך את התוצאה, יש דקות שיודעים לעשות את הדברים נכון אבל התוצאה קובעת ולא ייצרנו כאלה בארבעת המשחקים וזה מאכזב. הסגל הזה לא מושלם, חסרים שחקנים ועבר עלינו שבוע לא שקט, אני יודע מה אני צריך לסגל ונצטרך לפתור את הבעיות”.

הרכש שעשוי להגיע ומצבו של אוראל דגני: “להפועל ת”א יש פוטנציאל להיראות טוב ולייצר תוצאות, אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף העליון ואני באופן אישי מאוכזב עד כה. שוב, אני יודע מה הבעיות ויודע איך לפתור אותן. דגני? אין מה לעשות, הרופא בדק אותו והוא ביקש לא לשחק, אז הוא לא שיחק. העובדות הן שהוא הודיע שהוא חולה ולא יכול אז מבחינתי הוא לא יכול לשחק”.

אוראל דגני (רדאד ג'בארה)אוראל דגני (רדאד ג'בארה)

העמדה שלו לגבי עומר דמארי: “אני שמח מאוד שהוא בחר להישאר איתנו. ברגע שהוא הגיע לסיכום עם ההנהלה על העניין הכספי זה סודר, אנחנו שמחים שהוא חלק מהסגל ועם העניין המקצועי לא היו בעיות. תחילה הוא בחר לקבל פיצוי ולעזוב אבל אחרי זה הוא יצר קשר שהוא רוצה להמשיך והדלת פתוחה בפניו. הוא צריך את הזמן לחזור לעצמו, הוא בסוף תהליך השיקום, הוא מסוגל להביא הרבה על המגרש, יש לו אישיות והוא יכול להביא ערך מוסף עם הניסיון שלו”.

עומר דמארי (חגי מיכאלי)עומר דמארי (חגי מיכאלי)

הבלאגן בקבוצה: “ברגע שיש דברים מתמודדים איתם. שוקלים את הדברים ומקבלים החלטות. כשחשקן רוצה להימכר או לא רוצה להישאר מתמודדים, עברנו חודשיים עם הרבה סיפורים, צריכים קצת שקט במועדון והדרך הכי טובה היא להביא תוצאות, מה שכרגע אנחנו לא עושים. לקס ובוזגלו? בחרתי כי הם ראויים מאוד, אחד שחקן בית ואחד גדול מאוד פה בארץ, רוצים להישאר כאן וימלאו את התפקיד בצורה מצוינת”.

ניר לקס עצמו הוסיף: “זה לא נעים להפסיד ארבע פעמים. מקווה שנשתפר בליגה. נתקן את זה לליגה ונגיע מוכנים. אני בטוח שנעבוד קשה באימונים וניראה אחרת בהמשך. סרט הקפטן? מבחינתי זה כבוד גדול, זה היה החלום שלי. זו קבלת ההחלטות של הצוות המקצועי, אני מקבל את זה בשמחה וגאווה”.

ניר לקס ואושר אבו במאבק (חגי מיכאלי)ניר לקס ואושר אבו במאבק (חגי מיכאלי)

מאמן נס ציונה, עמיר תורג’מן, שיתף בתום ההתמודדות: “ניצחון יפה של נחישות ועבודה, בסופו של דבר זה גביע הטוטו, השחקנים לאט לאט מראים יכולת מאוד טובה ואנחנו שמחים שהצלחנו לחזור מפיגור בצרוה יפה ועם יכולת מנטלית וטכנית. יודעים שאנחנו צריכים בסופו של דבר להביא עוד שחקנים איכותיים, אבל יש בסיס טוב.

“אנחנו רוצים לשחק כדורגל וזה נכון שלעיתים אנחנו מסתגרים, אבל אנחנו יודעים לצאת קדימה ולשחק. לפעמים הייתה חסרה אמונה, אבל בסך הכול אני מאוד מרוצה מהמחויבות ומהגישה ומהעבודה, אבל חסרה איכות ויכולת בהגנה. הדרך עדיין ארוכה וכדי לעמוד במטרות צריכים עוד שחקנים ולהמשיך קדימה”.

עמיר תורג'מן (חגי מיכאלי)עמיר תורג'מן (חגי מיכאלי)

על סאקו טורה: “ידענו שיש לו פוטנציאל מאוד גבוה ואני חושב שהוא יכול לעשות את ההבדל. הוא מראה יכולות גבוהות, בסופו של דבר מחפשים את מי שיעשה את ההבדל ויוכל לעמוד בלחץ, כי יש לחץ בליגת העל. הייתה עבודה יפה של כל השחקנים והשקעה מדהימה, אבל אני לא מסתנוור כי הליגה היא המאני טיים”.

רז נחמיאס: “שיחקנו טוב ואני מרוצה מהניצחון. אני שמח, זה ניצחון טוב. הושאלתי לליגה השנייה, נתתי עונה טובה בהפועל רמת גן, נס ציונה התעניינה בי ואני שמח שאני פה. רוצה להוכיח שהמקום שלי הוא בליגת העל. אני מאמין בעצמי וחושב שאני יכול לפרוץ העונה”.