מכבי נתניה פתחה את הפלייאוף התחתון בדיוק כמו שרצתה וציפתה, עם 1:3 משכנע אמש (שלישי) על עירוני קריית שמונה, שלא הותיר ספק לגבי רמת המחוייבות של השחקנים והצוות. בעונה אותה כולם במועדון רוצים לסיים עם טעם טוב אחרי האכזבה הגדולה בעונה הסדירה, הניצחון העיד גם על שינוי לטובה על כר הדשא ביחס לתקופה שלפני פגרת הקורונה.

למחרת הניצחון על ק"ש, בנתניה פתחו את הבוקר עם החתמה, כאשר רוי קורין, קשר קבוצת הנוער שהשתלב בקבוצה הבוגרת העונה, חתם לארבע שנים באמצעות סוכנו אבי נמני. קורין בן ה-17.5, שהוקפץ לסגל כבר בקיץ וקיבל את הקרדיט בהרכב (רשם שתי הופעות באוגוסט והופעה נוספת אמש מול ק"ש), שב לנוער במהלך העונה וסבל מבעיה רפואית, אך הוחזר לסגל הקבוצה הבוגרת שבונה עליו לשנים הקרובות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות לניצחון מכבי נתניה 1:3 על ק"ש

הקבוצה של סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה אמנם נהנתה מקומדיה של טעויות בהגנת האורחת מהצפון, במיוחד של מרקוס דיניז במשחק אותו הוא יעדיף לשכוח כמה שיותר מהר, אבל בנתניה לא לוקחים את הקרדיט לשחקני הקבוצה. הצהובים ידעו לנצל את המצבים ולנצח במשחק - לא דבר של מה בכך בעונת 2019/20, במהלכה נתניה כבר נתקלה במשחקים כאלה ולא ידעה לקחת את הנקודות.

"ק"ש היו חלשים ברמה מפחידה, עשו טעויות של ילדים, דברים הזויים, אבל היה לנו משחק טוב בלי קשר אליהם, ידענו לנצל את זה וזה גם לא מובן מאליו בעונה כזאת", אמרו שחקנים במכבי נתניה לאחר המשחק.

"עבדנו קשה בפגרה, אין אצלנו משהו חדש שאפשר כבר להצביע עליו, אבל אנחנו מרגישים אחרת וטוב יותר מאשר לפני הפגרה. באנו להיראות טוב באצטדיון שלנו ולמרות שהיינו בלי האוהדים, רצינו להרשים אותם. חשוב לנו להמשיך להיראות טוב ולסיים את העונה בטעם טוב. באנו להעביר מסר שאנחנו לא באים להעביר את הזמן בפלייאוף התחתון, למרות שזה לא מה שציפינו העונה, אבל ככה נמשיך. העונה לא נגמרה למרות שציירו את זה ככה. רוצים שיחזרו לדבר עלינו דברים טובים", סיכמו בקבוצה.

חן עזרא חוגג (נעם מורנו)חן עזרא חוגג (נעם מורנו)

בנתניה שמחו אחרי הניצחון והחמיאו לעומרי גאנדלמן על הופעת הבכורה המוצלחת כמגן שמאלי, עמדה אליה הוא לא רגיל כקשר אחורי אבל כזאת שהוא מכיר וכבר התנסה בה. גם גבי קניקובסקי שהמשיך את העונה הנהדרת שלו, וכן אביב אברהם, גיא מלמד וחן עזרא שחזרו מצוין מהפגרה ונראו טוב יותר מאשר לפניה זכו לשבחים. על עזרא אמרו בנתניה: "חן היה מדהים, הוא בכושר מפחיד והיה רמה אחת מעל כולם".

עזרא, שהוכיח כמה נתניה צריכה אותו בכושר וכבש שער ראשון במדים הצהובים-שחורים מאז חזר לעיר היהלומים, הוא כבר שחקן חופשי וסיים חוזה במכבי נתניה בתחילת השבוע, אחרי שהאופציה עליו לא מומשה מצד המועדון. בניגוד למלמד, רועי קהת, טים הויבך ואלמוג כהן, שמחזיקים בחוזה לעונה הבאה, עזרא צריך להיכנס למו"מ, שעתיד להתחיל תוך שבוע-שבועיים, על חוזה חדש. 

למרות שהתבקש לקצץ 50% משכרו כדי להישאר בקבוצה, הוא טרם הסכים לכך וגם ציין את העובדה שגם כך ויתר כמעט על מחצית מחוזהו המקורי באומוניה ניקוסיה כדי לחתום במכבי נתניה. בכל מקרה, עזרא ייתן עדיפות לנתניה וינסה להגיע למתווה בו הוא יישאר בקבוצה, בטח לאור המאמצים הרבים להחתימו, שלא צלחו במספר ניסיונות עד ששב בחודש ינואר האחרון.

גיא מלמד חוגג. ייאלץ לעזוב? (נעם מורנו)גיא מלמד חוגג. ייאלץ לעזוב? (נעם מורנו)

גם בגזרת מלמד וקהת אין שינוי. שיחה אחת נערכה בין הצדדים לגבי קיצוץ, בנוכחות סוכנם גלעד קצב, אבל לאחרונה השיחות הוקפאו. בסביבת המועדון מציינים כי במצבים כאלה, ייתכן שנתניה לא תעמוד במשכורות השחקנים, תנסה למכור אותם או אפילו לשחרר עם פיצוי בלית ברירה, רק כדי לא לשלם את הסכומים הללו. כך כבר קרה בנוגע להויבך, כשהמועדון ביקש מסוכני שחקנים לחפש לו קבוצה לקראת העונה הבאה לאחר שלא הסכים לקצץ בשכרו. במקביל, נמשכות השיחות מול דני עמוס, שגם הוא סיים חוזה וזוכה להתעניינות מקבוצות אחרות, כשבמועדון רוצים שהשוער ימשיך בין הקורות לעונה רביעית.

מי שכן מצוי בעיצומן של שיחות לקיצוץ בשכרו הוא הקפטן אלמוג כהן, שעדיין לא סגר זאת בעודו מנהל בעצמו את המגעים ללא סוכן שמייצג אותו בישראל. לפי גורמים בקבוצה הוא בדרך הנכונה והדבר יקרה בקרוב, אחרי שהקשר הבהיר כי ברצונו להישאר ולבוא לקראת המועדון. כרגע, קשה להעריך האם יקצץ 50% כפי שהתבקש, כאשר בין הצדדים הועלו כל מיני מתווים, אך בכל אופן ישנה נכונות מצד שני הצדדים לסיים עם הסיפור כמה שיותר מהר ולהפוך את הקפטן לראשון שישמש דוגמה ויוותר על סכומים לא מבוטלים בשל המכה הכלכלית של משבר הקורונה.