מכבי נתניה של פתיחת הפלייאוף התחתון בליגת העל נראתה טוב מאוד בשבוע שעבר, כאשר גברה על עירוני קריית שמונה במשחק הראשון. היא שילבה צעירים וידעה להרוג את המשחק באצטדיון בנתניה בדיוק הזמן, אבל מכבי נתניה של אתמול (ראשון) נראתה לפרקים כמו זו של העונה הסדירה. 

אחרי שלא ניצלה את ההזדמנויות אליהן הגיעה, לא הייתה חדה ולא לחצה על הדוושה כשהייתה צריכה. בנוסף לכל זה, היא גם נותרה בתשעה שחקנים במחצית השנייה, אחרי ההרחקות של דולב אזולאי (55) וכארם ג'אבר (68) ולקינוח הפסידה 1:0 לסקציה נס ציונה באצטדיון רמת גן.

דראפיץ' וברדה מאוכזבים (חגי מיכאלי)דראפיץ' וברדה מאוכזבים (חגי מיכאלי)

במחצית הראשונה נתניה עוד הייתה יכולה לכבוש, אבל במחצית השנייה, מיד לאחר ההחמצה הגדולה של יונס מלדה מול שער חשוף, המצבים המסוכנים היו שייכים רק למארחת, מלבד מהלך יפהפה אחד של רוי קורין המוכשר. רז שטיין פספס פעמיים מקרוב ופעם נוספת נעצר על ידי מוחמד זבידאת, כשלבסוף, נתניה נכנעה משער ניצחון של דור כוכב בדקה ה-85.

חדר ההלבשה של מכבי נתניה אמנם היה שקט בסיום המשחק, אבל השחקנים המאוכזבים עוד קיבלו בהבנה איכשהו את ההפסד בשל ספיגת שני הכרטיסים האדומים: "ההרחקות האלה ריסקו אותנו וגמרו לנו את המשחק, אז זה בכלל לא משנה איך נראינו כי לא היינו יכולים להיות פקטור במגרש אחר כך ואפילו לעקוץ", אמרו שחקנים בקבוצה.

כארם ג'אבר מורחק (חגי מיכאלי)כארם ג'אבר מורחק (חגי מיכאלי)

לקראת המשחק הבא מול בני יהודה, לזאר צ'ירקוביץ' ישוב להגנה, עם או בלי קשר להרחקתו של אזולאי, כאשר הוא כבר חזר להתאמן באופן מלא בימים האחרונים. זלאטן שחוביץ' ימתין ככל הנראה משחק נוסף ויוכל לשוב לקראת הפועל חדרה. מי שעוד ישוב ל-11 הוא אלמוג כהן, שסיים לרצות את עונש ההרחקה שלו משלושה משחקים.

במקביל, נמשכים המגעים בין המנכ"ל ניב גולדשטיין לבין השחקנים שהתבקשו לקצץ בשכרם לקראת העונה הבאה, כאשר בנתניה מקווים כי הקפטן כהן יסכם בקרוב ובכך הדברים יזוזו מהר יותר, כבר בימים הקרובים, כאשר ההערכות בעיר היהלומים מדברות על כך שהמנכ"ל לא יעזוב לפני שיסיים את ההליך הלא פשוט, אם בכלל, כשבנתניה עוד מנסים לשכנע אותו להישאר בתפקידו. 

פאטוס בצ'יראי מתוסכל (שחר גרוס)פאטוס בצ'יראי מתוסכל (שחר גרוס)

זאת, בנוסף לשחרורו של פאטוס בצ'יראי אתמול ובלי קשר לקרב הגרסאות בין המועדון שטוען כי מדובר בבקשת השחקן לשוב למשפחתו, כדי לתת קרדיט לצעירים וכדי לא לבזות אותו ביציע, לבין השחקן שבסביבתו מדברים על פיצוץ כלכלי שהוביל לזעם גדול ולפרידה.

בינתיים, נודע כי בצ'יראי זכה לכמה פניות מקבוצות אחרות בליגת העל, בין היתר מהפועל ת"א ששוחחה עם נציגיו לקראת העונה הבאה בשבועות האחרונים, אז החלוץ המונטנגרי גם סיפר על כך לחבריו לקבוצה בנתניה, אבל לא נראה שהפועל תוכל לעמוד בדרישותיו הכספיות, מה גם שהעתיד הכלכלי במתחם חודורוב לא ברור ושכר השחקנים עומד להיות נמוך. "פאטוס בכלל לא מעוניין להישאר בישראל, אלא מכוון לליגות אחרות", אמר אדם קידן, סוכנו של בצ'יראי, לאחר שחרורו.

יונס מלדה עם הכדור (חגי מיכאלי)יונס מלדה עם הכדור (חגי מיכאלי)

עם או בלי קשר לשחרורו של בצ'יראי, תלוי את מי שואלים, בעיר היהלומים בכל מקרה רצו לפנות מקום למעשה לצעירים, כדי שמלדה, רון אשכנזי, קורין ומשה מולה יקבלו את מלוא הקרדיט עד לסיום העונה, במטרה שלא לבזות את השחקן, להתחשב בו וגם לצור אווירה נקייה עם דם חדש ואנרגיות צעירות. 

בהתאם לכך, בנתניה ינסו להגיע לסיכום מול שחקנים נוספים שמסיימים את חוזיהם כדי שיעזבו את הקבוצה בהקדם האפשרי, עוד לפני סיום העונה, במטרה להשאיר את הבסיס שימשיך בעונה הבאה ואת הצעירים שכבר מתכוננים להתבססות בסגל. "את מי שנצליח לשחרר נשחרר ואת מי שלא לא. זה לא חייב לקרות, אבל אנחנו מעדיפים לעשות את זה וששחקנים שלא ממשיכים כאן לא יתפסו מקום של צעירים שאנחנו בונים עליהם, לא בסגל אלא בכלל", אמרו על כך במכבי נתניה.