מ.ס אשדוד הפתיעה הערב (שבת) בביתה עם ניצחון 0:2 על הפועל באר שבע, שהציגה יכולת חלשה מאוד והמשיכה לאכזב בזירה המקומית. אחרי שישה מחזורים, ב”ש עם 6 נקודות בלבד וניצחון בודד, בעוד הקבוצה של בן שמעון נראית לא רע והיא עם 9 נקודות.

מאמן ב”ש יוסי אבוקסיס התייחס בסיום למחצית הראשונה האיומה של קבוצתו: “מחצית חלשה. דווקא אחרי הפגרה נראינו רע מאוד, עשינו טעויות קשות מאוד בהגנה ובמרכז השדה. זה נותן לנו הרבה מחשבות איך אסור להיראות. מקווה שלא נראה יותר מחציות כאלה. במשחקים האלה אנחנו באים במחשבה שאנחנו פייבוריטים וזה עושה נזק, כי אין פייבוריטיות בליגה ואני מנסה להסביר את זה לשחקנים. זה סגנון משחק שונה מאשר אירופה, צריכים להביא יכולות אישיות וכרגע אנחנו לא עושים את זה”.

הדבר החסר בחלק הקדמי: “זה לא תירוץ, אבל שחקנים כמו מיגל ויטור ואלטון אקולטסה לא היו. אבל האחרים צריכים להבין שהם צריכים לקחת את הצ’אנסים, ובינתיים הם לא לוקחים אותם. נגד כפ”ס עברנו לקו של 4 בהגנה והם הגיעו למצבים, בגדול אני חושב שבכל מערך עלינו להיראות טוב יותר. צריכים לעבוד על זה. אני מאוכזב בשביל הקהל, לא ככה רצינו לפתוח את הליגה, אבל גם לא חשבנו שנתחיל את אירופה ככה”.

תגובות הפועל באר שבע להפסד לאשדוד

על המשחק מול לברקוזן ביום חמישי: “זו אופרה אחרת וזה תלוי יותר בהם מאשר בנו. יש לנו כמה ימים להתארגן. נבחרת? לא עובר בראש, מתעסק רק בהפועל ב”ש כרגע”.

טאהא, צדק וגולדברג מאוכזבים (שחר גרוס)טאהא, צדק וגולדברג מאוכזבים (שחר גרוס)

לואי טאהא אמר: “מאוכזבים, גם אני באופן אישי. חצי ראשון לא הגענו למשחק. לא היינו מפוקסים ולאשדוד היו שטחים, הייתה גם הפקרות בהגנה. אין זמן לבכות ולחשוב כי יש רצף של משחקים בזמן קצר. הלוואי שהאוהדים יהיו איתנו בטרנר, זה ייראה אחרת. אנחנו מקצוענים וצריכים להיות מוכנים ולתת 100% עבור הקבוצה. באירופה לא צריך שהמאמן ידריך אותנו, המוטיבציה גבוהה. צריכים תמיד לתת את הלב ולעשות הכול”. 

לואי טאהא (שחר גרוס)לואי טאהא (שחר גרוס)

מן הצד השני רן בן שמעון היה מרוצה: “הקבוצה נתנה הרבה, אני לא זוכר קבוצה שמגיעה לכל כך הרבה מצבים מול ב”ש. היינו מסוכנים מאוד ואם היינו יותר חדים יכלנו לכבוש יותר. בסך הכול אנחנו בצומת, היינו עם אותן נקודות כמו ב”ש והיה חשוב לצאת קדימה. זה מאוד חשוב”.

השיפור ביכולת והשחקנים הצעירים: “אנחנו קבוצה טובה ונראה את זה השנה, החלטנו לחזק את הקבוצה. חסר לנו קצת מזל ויכלנו להיות עם עוד כמה נקודות עד עכשיו. החבר’ה עובדים קשה, תמיד רוצים לנצח. הליגה הזו שוויונית מאוד. מקווה שימשיכו ככה, אני מרוצה מאוד מהניצחון”.

רן בן שמעון (שחר גרוס)רן בן שמעון (שחר גרוס)

כובש השער השני שגיב יחזקאל, שגם רשם כמה החמצות במהלך המשחק, אמר: “אני שמח מהשער שכבשתי ושהצלחתי לעזור לקבוצה. רן שומר אותנו מרוכזים במשחק ובכל פעולה הוא שם וחי את המשחק. זה מה שעוזר לנו להישאר מרוכזים. גם האסיפות והשיחות עם השחקנים. בינתיים אני שמח כאן ומרוצה. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, שמח על הניצחון, הראינו אופי ולחימה, צריכים להמשיך ולעבוד על דברים ולהשתפר”.