על רקע מעברו הצפוי של מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, לפנאתינייקוס, מאמן הפועל חולון, סטפאנוס דדאס, התראיין ביוון והתייחס בסקפטיות ליכולתו של קטש להביא לירוקים את השינוי הדרוש.

דדאס התייחס לפיטוריו של גאורגיוס וובוראס מפנאתינייקוס ואמר: “אנשים ועיתונאים משפיעים לרעה על איך שפנאתינייקוס משחקת. וובוראס עשה את מה שיכל לעשות עם התקציב שעמד לרשותו. במהלך העונה איתו הקבוצה השיגה את המקסימום, הטעויות התחילו בקיץ. מהרגע שהקבוצה נבנתה אי אפשר היה לאמן אותה בצורה טובה יותר. אף אחד לא יכול לעשות עבודה טובה יותר ממה שוובוראס עשה, אפילו לא קטש, וובוראס ידע מה הוא עושה בצורה הטובה ביותר”.

סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)סטפאנוס דדאס (שחר גרוס)

הצטרפותו הצפויה של עודד קטש לפנאתינייקוס: “הוא מאוד רגוע, הוא לא מאמן בסגנון אנדראה טרינקיירי. הוא סבלני ויש לו תדמית רגועה מאוד, הוא שומר את הכל בפנים ומקרין שלווה ורוגע גם לשחקנים. הוא עשה עבודה טובה בשלוש השנים האחרונות בירושלים. יש להם תקציב גדול, יש להם את השחקנים הישראלים הטובים ביותר, אבל הם משחקים בצורה שלא צריך להגיד להם מה לעשות, הם משחקים לבד. אין ספק שידברו איתו ויספרו לו על כל שחקן בפנאתינייקוס”. 

התרשמותו מהישראלי: “הקבוצות שלו משחקות כדורסל טוב, יש להם קצב טוב בהתקפה והוא בנה מסורת בכדורסל הישראלי. הוא גרם לשחקנים להראות יותר מעצמם למרות הגבלות כאלה ואחרות, אבל אין לו את הלחץ שיש בפנאתינייקוס על כל שחקן בכל עמדה. הוא לא צועק על שחקנים, לא רואים את זה קורה. הקבוצה שלו העונה בירושלים פחות מוכשרת מבעבר, אז הוא היה צריך להתחיל הפעם מההגנה. אך באופן כללי נראה שהוא יודע להניע ולבנות את ההתקפה”.

עודד קטש (אורן בן חקון)עודד קטש (אורן בן חקון)

המאמנים היוונים בישראל: “העבודה הטובה של יאניס ספרופולוס במכבי תל אביב נתנה לי יתרון כששוחררתי מטורקיה, אני, ספרופולוס ויאניס קאסטריטיס משחקים כדורסל שונה, בישראל מעריכים את ההמשכיות והיציבות. למשל, ספרופולוס של מכבי תל אביב וזה של אולימפיאקוס שונים. אנחנו בקשר אחד עם השני, יותר לקראת המשחקים בינינו, אבל לא יותר מדי בגלל שכל אחד מחויב לקבוצה שלו. בניצחונות גדולים אנחנו מחליפים הודעות, זה מטריד אותם כשחולון עושה עבודה טובה. מועמדותו של איליאס זורוס לירושלים? הפועל ירושלים קבוצה מאורגנת מאוד ואני חושב שכל מי שיגיע לשם ימצא קבוצה טובה מאוד”. 

יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)