על רקע מעברו הצפוי של עודד קטש לפנאתינייקוס היוונית, הפועל ירושלים ערכה את האימון המסכם לקראת המשחק הגורלי מול טורק טלקום הערב (רביעי) ב-21:00 במסגרת המחזור החמישי בליגת האלופות של פיב״א, במה שמסתמן כמשחקו האחרון של קטש בתפקיד.

הירושלמים נאבקים על העלייה לשלב הבא, כאשר ניצחון ישאיר את ירושלים בין שני המקומות הראשונים בבית, בעוד ניצחון ביותר מ-4 נקודות יעלה את האדומים מהבירה למקום הראשון בבית ויבטיח את מקומם בשלב הבא עוד לפני מחזור הסיום מול לימוז׳ הצרפתית. עם זאת, במקרה של הפסד ירושלים עלולה להסתבך ולמצוא את עצמה על סף הדחה כואבת כבר בשלב הבתים.

עודד קטש (עמרי שטיין)עודד קטש (עמרי שטיין)

כאמור, מדובר ככל הנראה במשחקו האחרון של קטש בבירה אחרי קרוב לשלוש שנים, בהן זכה עם ירושלים בשני גביעי מדינה וכמו כן, גם פעם אחת בגביע ווינר. המאמן צפוי לצאת כבר ביום חמישי ליוון ולהצטרף באופן רשמי לפנאתינייקוס, בעוד ירושלים צפויה למנות במקומו לתפקיד המאמן את דאיניוס אדומאיטיס הליטאי, שאימן בעברו את ריטאס וילנה ונבחרת ליטא, זאת לאחר שכבר סיכם את מרבית תנאיו בקבוצה.

שחקני הפועל ירושלים (איציק בלניצקי)שחקני הפועל ירושלים (איציק בלניצקי)

מאמן ירושלים, עודד קטש, התייחס להכנות ואמר: “האמת שאנחנו מחכים למשחק הזה הרבה זמן, מהרגע שהפסדנו להם שם במשחק הראשון, היה הפסד קצת אכזרי והרגשנו קצת חסרי אונים הגנתית נגד הפוסט אפ שלהם. הם ינסו לעשות את אותו הדבר ואנחנו נצטרך לבוא מרוכזים. אנחנו במקום אחר, אנחנו הרבה יותר מבינים ויודעים מה אנחנו צריכים לעשות, אנחנו מגיעים במצב טוב שג’ייקובן בראון ככה מרגיש יותר טוב וכריס קרמר מגיע אחרי מנוחה, אנחנו במצב טוב. זה משחק לא פשוט מול קבוצה שהיא שונה, עם הרבה מאוד גודל ושחקנים התקפיים מאוד דומיננטיים ואנחנו צריכים להיות ממש אגרסיביים ולא לתת להם לפתח את המשחק הרגיל שלהם, צריך להפריע להם לשחק”. 

טיישון תומאס (עמרי שטיין)טיישון תומאס (עמרי שטיין)

העובדה שניצחון ב-5 נקודות או יותר יעניק סופית את הכרטיס לשלב הבא: “אי אפשר לדבר על ההפרש מראש, אין תוכנית משחק אחרת שמכוונת ל-5 או 6 נקודות, צריך לראות איך המשחק יתפתח, זה דברים שמדברים עליהם רק בפוזשן או שניים האחרונים, רק אחרי שאתה מבטיח את הניצחון. ראינו גם מול איגוקאה שהשחקנים מבינים שכל נקודה קובעת, אבל שוב, קודם צריך לנצח ורק אחר כך לחשוב על ההפרש”.

טיישון תומאס הוסיף: “אנחנו באים למשחק הזה דרוכים, אנחנו זוכרים מה קרה במשחק הראשון מולם ואיך רצינו לנצח, אז אנחנו באים למשחק עכשיו במטרה לשחק את המשחק ולגאול את עצמנו. אנחנו צריכים לקחת ריבאונדים ולעשות הגנה, אלה שני דברים שהם הרגו אותנו בהם במשחק הראשון, הם הרגו אותנו בלואו פוסט ובריבאונד, אז אלה שני הדברים שאנחנו צריכים להתמקד בהם לקראת המשחק”.

שאקיל מכריז: "זה הריקוד שלי לשנת 2021"