מכבי תל אביב ומכבי ראשון לציון ייפגשו הערב (חמישי, 21:00) לגמר הפיינל פור ולקרב על תואר האליפות, כאשר בשעה זו המאמן יאניס ספרופולוס והקפטן של הצהובים ג’ון דיברתולומאו ומנגד גיא גודס ועוז בלייזר מהצד הכתום מדברים במסיבת עיתונאים. 

הצהובים, שהם גם האלופים המכהנים שרוצים לשמור על התואר, הגיעו לגמר אחרי 83:85 דרמטי על הפועל אילת בחצי הגמר. מהעבר השני, הכתומים מעיר היין הפתיעו את הפועל ירושלים והדיחו אותם אחרי 86:92 בחצי הגמר השני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: אי אפשר להשוות בין ליגה ליורוליג

יאניס ספרופולוס: “אנחנו מאוד שמחים שהגענו למעמד הזה, אנחנו פה בשביל לזכות בתארים. זה משחק חשוב לשני הצדדים, יש לנו הרבה מאוד כבוד לראשון לציון, הם קבוצה מצוינת. הדבר הכי חשוב עבורנו הוא להגיע מוכנים ומרוכזים ולהופיע על הפרקט עם כל מה שאנחנו יודעים לעשות וכל מה שהתאמנו עליו. אין לנו הרבה מה לשנות לקראת המשחק, אנחנו צריכים להוציא לפועל את תכנית המשחק שלנו”.

שחקני מכבי תל אביב בסיום האימון (רדאד ג'בארה)שחקני מכבי תל אביב בסיום האימון (רדאד ג'בארה)

“אם אני אגיד עכשיו איך אני מתכונן לשחקנים של ראשל”צ אז גיא יגלה הכל (צוחק). יש להם שחקנים טובים וכימיה טובה. אנחנו צריכים לשמור עליהם כקבוצה, לא להסתכל על הכוכבים הבודדים. היו לנו משחקים העונה נגד ראשון לציון שלא שיחקנו בצורה מספיק טובה, אבל צריך לזכור שהיינו עסוקים גם במשימות שלו ביורוליג, ואני חושב שעכשיו המצב שונה”.

שיטת הפיינל פור: “אני מכבד מאוד את הליגה בישראל ואת החוקים פה. אנחנו פה כדי להילחם על התואר. כשאתה משחק בליגה מקומית, זה לא בסדר שהקבוצות ששיחקו במשך עשרה חודשים, שלושה סיבובים, מגיעות למשחק של 50/50 על התואר. אי אפשר להשוות בין ליגה מקומית ליורוליג ולשיטה שם. הדבר הכי חשוב הוא למצוא את השיטה ההוגנת ביותר עבור כל הקבוצות”.

גיא גודס וצלחת האליפות (רדאד ג'בארה)גיא גודס וצלחת האליפות (רדאד ג'בארה)

גיא גודס: “המועדון שלנו העונה רגיל להגיע כבר לגמרים. אנחנו מאוד שמחים על הדרך שעשינו, עבדנו כל השנה קשה מאוד ומגיע להם קרדיט. הוכחנו אופי ונחישות. עשינו דרך מסויימת גם בסדרה נגד חולון שלא הגענו אליה פייבוריטים וגם נגד ירושלים. עכשיו מגיעים לאתגר הרבה יותר קשה, אבל קרו דברים מעולם”.

“יש לנו כרגע שמונה שחקנים בכירים ואנחנו נשתמש בכולם. במשחקים כאלה אתה צריך ללכת עם השחקנים הכי נחושים ומוכנים לאורך כל 40 הדקות. ראינו בחצי הגמר איך טישמן היה כבר חצי מת ורצה לצאת ואמרתי לו לתת עוד כמה דקות. נצטרך להשתמש בכלים שיש לנו בצורה הכי טובה”.

התחלת העונה בתור עוזר מאמן במכבי ת”א: ״זה יצא הכי טוב לשני הצדדים, ברגע שנבן הלך אז גם אני הייתי צריך ללכת איתו. אני חושב שזה יצא לכולם טוב, הגעתי למקום שאני מאוד שמח בו ובכל מקום אני רוצה להצליח כמו כל אחד. מבחינתי זה לא משנה איזו קבוצה תהיה מולי, זאת הזדמנות כשאתה נמצא פה אחרי עונה כזאת טובה ואתה צריך לתת את הכל גם כמאמן וגם כשחקן״.