המאמן החדש של הפועל ירושלים, דאיניוס אדומאיטיס, הוצג הערב (חמישי) במסיבת עיתונאים שהועברה בשידור חי באתר. המאמן הליטאי בן ה-47 חתם לעונה וחצי והחליף את עודד קטש שחתם בפנאתינייקוס היוונית. אדומאיטיס צפה מהיציע בהפסד הדרמטי לטלקום אנקרה בליגת האלופות של פיב”א.

“שלום לכולם אני יודע שהמשמעות של השם שלי היא ‘אדום’, אז זו התחלה טובה", פתח הליטאי ולא שכח לברך את קודמו בתפקיד: “אני רוצה לברך את עודד קטש על התפקיד החדש שלו והצעד החדש שלו בקריירה. זו הזדמנות גם להודות לכל המנהלים של המועדון, אייל חומסקי, גיא הראל ויותם הלפרין”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דאיניוס אדומאיטיס מוצג בהפועל ירושלים

“אני שמח מאוד שאני פה ועבורי זה כבוד גדול להיות המאמן של ירושלים. אימנתי באולם הזה ואני מכיר את האווירה המיוחדת בו. אני בטוח שנהפוך את הארנה לשמחה וגאה אבל אני מקווה שזה יקרה בקרוב, בהתאם למצב בעולם”, סיפר המאמן החדש והצהיר: “בנוגע למטרות הכל ברור – כולם בקבוצה משחקים עבור תארים ואנחנו צריכים לעשות מקסימום כדי לעמוד בזה ולהקריב בכל פעם שאנחנו עולים לפרקט. המנטליות שלי היא לא להסתכל קדימה מדי אלא משחק משחק וככה נתקדם באימונים ומשחקים. אתם מכירים את המועדון טוב ממני, זה מועדון עם אמביציה ענקית בכל עונה וגם הפעם זה לא יהיה שונה. דיברנו על ליגת האלופות אז ננסה להגיע לשלב הבא כמובן ובגביע ובליגה נשחק עד הסוף ונילחם על תארים. זה אתגר גדול וזה מה שאני אוהב –  לא בדרך הקלה”. 

איך התרשם מהקבוצה והאם יבצע שינויים בסגל: “דיברנו על הסגל וראיתי כמה משחקים של הקבוצה. אני אוהב אותה. זו קבוצה עם הרבה כישרון. השחקנים משחקים במנטליות הנכונה. קטש עשה פה עבודה במשך 3 שנים ורואים שהשחקנים מכירים אחד את השני. השחקנים פה אוהבים לשחק ביחד אז נמשיך עם הקבוצה הזו בינתיים”.

הסגנון והמנטליות שלו כמאמן: “עבורי מנטליות של הקבוצה באה קודם כל בכך שצריכים לעשות מה שצריך עבור הקבוצה ולהקריב. מבחינת כדורסל אני אוהב לשחק בצורה שאנחנו יודעים לנצל את היתרונות שלנו ולהחביא את החסרונות. צריך להיות חכמים כי הקבוצה באמצע העונה לפני משחקים חשובים, אז לא אבצע כרגע מהפכת ולא אתחיל להחליף חמישיות או להשתמש בסגנון אחר לגמרי. נשמור על הרבה דברים אבל צעד אחר צעד אבצע את השינויים שלי”.

דאיניוס אדומאיטיס (אורן בן חקון)דאיניוס אדומאיטיס (אורן בן חקון)

המצב הבעייתי בליגת האלופות: “הסיכויים קיימים ונילחם עבור זה, זה חשוב מאוד לנצח את לימוז’ אבל אני לא חושב על זה עדיין. אלא על המשחק ביום ראשון”.

מה הוא חושב על ישראל? ישראל זו אחת המדינות היפות בעולם, שיחקתי פה ואימנתי פה האנשים נחמדים ואשתי אמרה לי יום אחד אחרי שהיינו פה שאם אקבל הצעה מכאן אז לקחת אותה. אני אוהב את המדינה הזו”.

היציאה מאזור הנוחות אחרי שאימן בעיקר בליטא: “כדורסל הוא כל חיי, חוץ מהמשפחה זה הדבר הכי חשוב. בכל מקום עבורי הכדורסל דומה כי משחקים 5 על 5 עם כדור כתום. בישראל ובליגת האלופות יש דברים שונים מהמקומות בהם אימנתי אבל אני מוכן לקחת ולעבור את האתגר הזה. התייעצתי עם מספר אנשים לפני שהגעתי, ביניהם כאלה שהיו כאן. כל הפידבקים היו טובים ולא שמעתי דברים רעים”. 

המנכ”ל גיא הראל הוסיף: “אני רוצה להגיד תודה לקטש על 3 שנים מיוחדות וטובות ולאחל הצלחה, אבל יחד עם זאת להגיד שתם עידן עודד קטש והיום ומתחיל עידן אדומאיטיס. אנחנו נרגשים מאוד מהסיטואציה. איך שהבנו שזה המצב אז עם המון עבודה קשה של כל המערכת, ובעיקר של הבעלים ושל הלפרין, הבנו שצריך להגיב מהר ולשמחתי הבאנו מאמן בסדר גודל כזה ואני חושב שזו בחירה יותר ממצוינת וכבוד גדול שהוא המאמן הראשי שלנו. ניתן לו את כל הכלים כי יש מטרות מאוד ברורות למרות שאנחנו לא תלויים בעצמנו באירופה. אני אגיד שזה יום מרגש, יום שאנחנו שמחים בו ועם הפנים קדימה”. בפניה אישית למאמן אמר הראל: “אני מודה לך שהצטרפת ואני בטוח שזה יהיה להרבה שניפ. אנחנו נרגשים”.

דאיניוס אדומאיטיס וגיא הראל (אורן בן חקון)דאיניוס אדומאיטיס וגיא הראל (אורן בן חקון)

בעניין הסגל הירושלמי פורסם כי כריס סמית, שהגיע לקבוצה כשחקן אימונים, שוחרר לבקשתו להפועל עכו מהליגה הלאומית. מהמועדון האדום נמסר: “אנו מאחלים לו המון בהצלחה בהמשך דרכו”.